Мета:
повторити й узагальнити знання учнів з теми; розвивати пам'ять, образне та
аналітичне мислення, вміння аналізувати твори різних жанрів, висловлювати про
них власні думки, співcтавляти літературні явища та явища життя; виховувати
кращі людські якості.
Обладнання: тестові завдання у двох варіантах.
Теорія
літератури: ліричний цикл, етнографізм, сецесія, символізм.
- ХІД УРОКУ -
I.
ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
II.
МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ
III. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
1.
Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
2.
Виконання учнями контрольної роботи.
Варіант
І
Початковий
та середній рівні
(Кожна
правильна відповідь оцінюється в 1 бал.) 1) Лірична драма — це збірка І.
Франка:
А «З вершин і низин»;
Б «Мій Ізмарагд»;
В «Зів'яле листя»;
Г «Із днів журби».
2) Впишіть по одному прикладу творів І. Франка за жанрами.
3)
Дайте визначення.
Етнографізм
— це... (або Модернізм — це...)
4)
Допишіть речення.
Особливість
композиції твору І. Франка «Сойчине крило»
в
тому... Достатній рівень
(Кожна
правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)
5)
Схарактеризуйте образ Мойсея з однойменної поеми І. Франка.
6)
Зробіть короткий аналіз поезії І. Франка «Чого являєшся мені у сні?..»
Високий
рівень
(Правильна,
змістовна, цікава відповідь оцінюється в 4 бали.)
7)
Виконайте одне із завдань.
А Висловіть обґрунтоване судження з питання:
«Чи є місце "вічним революціонерам" у нашому житті?»
Б Складіть тези «Світове значення творчості І.
Франка».
Варіант
II
Початковий
та середній рівні (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)
1)
Цикли поетичної збірки І. Франка називаються:
А віночки;
Б
жмутки;
В
снопики;
Г гілочки.
2)
Впишіть по одному прикладу творів І. Франка за темами.
Історична
|
Філософська
|
Кохання
|
|
|
|
3)
Дайте визначення.
Сецесія
— це... (або Символізм — це...)
4)
Допишіть речення.
Головні
герої твору І. Франка «Сойчине крило» — ...
Достатній
рівень
(Кожна
правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)
5)
Розкрийте образ народу в поемі І. Франка «Мойсей».
6)
Зробіть короткий аналіз вірша І. Франка «Гімн».
Високий
рівень
(Правильна,
змістовна, цікава відповідь оцінюється в 4 бали.) 7) Виконайте
одне із завдань.
А Висловіть власне судження щодо того, хто і що
може привести наш народ у «країну обіцяну» (за поемою І. Франка «Мойсей» та
власними спостереженнями). Б Складіть
тези до теми «Життєвий і творчий подвиг І. Франка».
IV.
ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
V.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготуватися
до уроку за творчістю М. Коцюбинського. |