Мета: повторити, узагальнити й систематизувати вивчений
матеріал з української літератури; розвивати пам ять, логічне мислення,
уміння аналізувати художній твір, висловлювати свою думку про нього;
виховувати кращі риси людського характеру.
Обладнання: електронна презентація, сигнальні картки «Світлофор».
Тип уроку: систематизація і узагальнення вивченого (урок-програма передач) Не все одразу дається, а потроху та помалу, то зробиш користі чимало.
Народна мудрість
ХІД УРОКУ
I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1.Слово вчителя(слайд№2)
Епіграфом до уроку пропоную обрати народне прислів’я :
« Не все одразу дається, а потроху та помалу, то зробиш користі
чимало».
Сьогодні я запрошую вас скористатися вашим життєвим досвідом і уявити себе в ролі працівників телебачення.
Як сумлінні журналісти давайте візьмемо ручки і запишемо тему нашого уроку.
II.ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
Телекомпанія «Література» працює в прямому ефірі.
Сподіваюся, що кожен виявить глибокі знання, потроху та помалу зробить користі чимало.
МОТИВАЦІЯ.(слайд№3)
ОЗНАЙОМЛЕННЯ З РОЗКЛАДОМ- ТЕЛЕПЕРЕДАЧ
1.Клуб «Хто, кому, про кого…».
2.Шукаю тебе.
3.Пісня року.
4.Літературна хвилинка.
5.Детективне реаліті- шоу «Заборонена зона».
6.Камеді- клаб.
7. Інтелектуальний клуб «Найрозумніший»
8.Підсумковий випуск новин. 3.Пісня року.(Слайд№7)
Завдання: угадати, з якого виду пісень наведені рядки.
1.Добрий вечір тобі,пане господарю….(Колядка)
2.Ой ти ,коте коточок!....(Колискова)
3.Принесла я вам літечко Ще й запашне зіллячко….(Веснянка)
4.Прилетіла ластівочка….(Щедрівка)
5.Проведу я русалочки до бору…(Русальна)
6.Чорне море ще всміхнеться…(Гімн)
7.Не хилися, червона калино,маєш білий цвіт…(Стрілецька)
8.Ой пущу віночок….(Купальська)
9.Золоті серпи мали…(Жниварська)
10.Їхав козак за Дунай…(Літературного походження)
11.В чистій любові до краю…(Молитва)
12.Та й вижала три квітки…(Колискова).
4.Літературна хвилинка. Складання схеми "Автор і його вірш ”.
(Слайд №8,№9,№10)
Завдання: поєднати стрілочками назви віршів з прізвищами авторів.(письмово)
5.Детективне реаліті- шоу «Заборонена зона».(Слайд№11)
Диктант шпигуна.
Діти діляться на 3 команти (детективне
агентство).Обирається шпигун який буде читати матеріал з біографії і
доповідати своєму агентству про людину яку повинні знайти серед
портретів. І знайти помилки в відомостях про письменника. |