Мета:
розвивати вміння утворювати числа другого десятка із
десятка і одиниць, читати і записувати їх; формувати обчислювальні
навички в межах 10; розвивати логічне мислення; виховувати дбайливе
ставлення до навколишнього. Тип уроку.
Урок застосування знань умінь і навичок. Обладнання:
Квіточка - семицвіточка (етапи уроку ), лічильні палички, конверти з
геометричними фігурами, лінійка із зображенням чисел від 0 до 20,
казковий герой „Петрушка”, виготовлений із геометричних фігур,
„чарівний мішечок ”із листом-подякою від Квіточки – семицвіточки.
І.
Організаційний момент. Привітання Стали, дітки,
рівненько. Посміхнулись веселенько. Гостей наших привітали і
за парти посідали.
ІІ.
Корекція опорних знань, умінь і навичок. Мотивація навчальної
діяльності . Повідомлення мети уроку. - Діти, сьогодні
на урок математики до нас завітала гостя, наша давня знайома, Квіточка –
семицвіточка. Їй сподобалося, як ви працювали на уроці трудового
навчання і вона вирішила завітати до нас на урок математики, але вона не
просто прийшла, а з подарунками. Принесла нам квіточка завдання цікаві,
хоче вона переконатися, чи й на математиці ви вмієте так гарно
працювати, як на уроці трудового навчання. Спробуємо виконати завдання
квіточки? Тоді я зриваю першу пелюсточку і читаю завдання.
„Розумова
гімнастика„ 1. Усний рахунок (червона пелюсточка) А)-
На числовій лінійці” заховалися „ числа, назвіть їх і спробуйте
розгадати їх секрет. 0 2 4 6 8 10 12 14 16 18 20 - Назвіть „
сусідів ” чисел 10, 5, 7. - Попереднє число до чисел 9, 12. -
Наступне число до чисел 7, 10. - Що ви можете сказати про попереднє і
наступне число?
Б)
Даринка і Іринка поділили між собою 7 яблук. Іринка сказала, що у неї
стільки яблук, скільки і в Даринки. Чи правильно сказала Іринка? Сім
цукерок Толя мав, Дві цукерки мамі дав. Дві – малій сестричці
Олі, А зосталось скільки в Толі?
Росли дві верби, на кожній
по дві гілки, на кожній гілці - по дві груші. Скільки всього груш?
2.
Каліграфічна хвилинка (оранжева пелюсточка) - Діти, а яке
число заховалось у назві нашої квіточки? - Яка цифра його позначає
на письмі? - Розгорніть зошити, візьміть ручку (розминка для пальців
рук). Повторення написання цифри 7. (Вчитель – на дошці , учні в
повітрі ). - Запишіть цифру 7 п’ять разів. Відступіть клітинку
праворуч – напишіть цифру 1 поруч 7. Яке число утворилось? (17) -
Відступіть клітинку праворуч – поміняйте цифри місцями. Яке число
утворилося? (71) - Які ці числа? (Двоцифрові)
-
Діти, квіточка нам пропонує сьогодні на уроці повчитися утворювати
двоцифрові числа, читати їх, записувати, визначати кількість десятків і
одиниць. А також повторити таблиці додавання і віднімання в межах 10. (жовта
пелюсточка )
ІІІ.
Усвідомлення змісту й послідовності використання практичних дій . 1.
Практична робота Утворення чисел 11 – 20 за допомогою
лічильних паличок. Запис їх у зошит. - Назвіть найменше двоцифрове
число. Найбільше. - Чим схожі числа другого десятка, крім 20? Чим
відрізняються? - Порівняйте числа 17 і 14 . - Чому? 2.
Робота з підручником Впр. 1, 2 – усно
ІV.
Самостійне виконання учнями завдань під контролем і за допомогою
вчителя. (зелена пелюсточка ) 1. Коментоване
розв’язування прикладів 3. (приклад 20-3-3 „пастка „ ) - Як
ми будемо міркувати? 2. Творча робота над задачею 4. Робота в
парі. - Складіть умову задачі. - Запитання. -
Розв’язання. - Запишіть розв’язання у зошит. - Змініть запитання
до задачі, щоб вона розв’язувалася в дві дії.
V.
Узагальнення й систематизація результатів роботи. (блакитна
пелюсточка ) 1. Творча робота з геометричним матеріалом. -
Викладіть всі фігури у порядку збільшення чисел. Починаємо з числа 11. -
А тепер я вам пропоную пофантазувати. Утворіть з цих геометричних фігур
казкового героя. Я вам трішки допоможу. Почніть з фігури 11. Це –
тулуб. Фігура 16 – ліва ручка. 18 – ліва ніжка. А далі самостійно.
VІ.
Звіт про способи та результати виконаної роботи. (синя
пелюсточка ) Ось і уроку кінець, Хто працював – молодець. Що
сподобалось вам, поділіться. Що сумним було, пожаліться. - Над
чим нам квіточка пропонувала попрацювати? Що найбільше сподобалося? Що
нам вдалося зробити на уроці? Що не вдалося? Чому? Чия відповідь
запам’яталася?
VІІ.
Підсумки уроку. - Діти, урок ми закінчили і підсумок
підвели, але на квіточці залишилась ще одна пелюсточка. Давайте
поглянемо на неї. - Цікаво! Дивись за дошку. - О! Чарівний
мішечок. Та тут і записка є. Шановні першокласники, дякую вам за
урок. Тепер я впевнена, що й математику ви хочете знати. А за вашу
гарну роботу, старанність, я вам дарую чудових метеликів, друзів квітів,
які будуть нагадувати вам про мене. |