Мета:
актуалізувати, систематизувати й узагальнити знання
учнів із теми; виявити рівень знань, умінь та навичок з метою контролю й
корекції, розвивати пам'ять, образне та логічне мислення, вміння аналізувати
художні тексти й літературознавчі поняття, висловлювати власні судження;
виховувати кращі людські якості, любов до літератури.
Обладнання:
тестові завдання у двох варіантах.
Теорія
літератури: імпресіонізм, поезія в прозі.
- ХІД УРОКУ -
I.
ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
II.
МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ
III. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
1.
Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
2.
Виконання учнями контрольної роботи.
Варіант
І
Початковий
та середній рівні
(Кожна
правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)
1)
Не є образами-персонажами новели М. Коцюбинського
«Intermezzo»:
А Ниви у червні;
Б Жайворонки;
В Моя утома;
Г Людська невдячність.
2)
Які художні засоби використано в уривку повісті М. Коцюбинського «Тіні забутих
предків»: «Іван слухав тоненький дівочий голос і думав, що вона давно вже
засіяла гори співанками своїми, що їх співають ліси й сіножаті, груні й полонини,
дзвонять потоки і виспівує сонце...»
S А Епітети,
метафори;
Б епітети, гіперболи;
В порівняння, антитеза;
Г метафори, фразеологізми.
3)
Допишіть речення.
Тема
новели М. Коцюбинського «Intermezzo» —
...
4)
Дайте визначення імпресіонізму.
Достатній
рівень
(Кожна
правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)
5)
Схарактеризуйте образи Івана та Марічки, героїв повісті М. Коцюбинського «Тіні
забутих предків».
6)
Опишіть побут гуцулів, їхню працю за повістю М. Коцюбинського «Тіні забутих
предків».
Високий
рівень
(Правильна,
змістовна, цікава відповідь оцінюється в 4 бали.)
7)
Виконайте одне із завдань.
А
Напишіть твір-роздум «Життєві уроки повісті М. Коцюбинського "Тіні
забутих предків"».
Б
Складіть тези до теми «Художні особливості імпресіоністичних творів М.
Коцюбинського».
Варіант
II
Початковий
та середній рівні
(Кожна
правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)
1)
Яка проблема не порушується в новелі М. Коцюбинського «Intermezzo»?
А Митця і мистецтва;
Б людини і природи;
В батьків і дітей;
Г митця та суспільства.
2)
Які художні засоби використовуються в уривку повісті М. Коцюбинського «Тіні
забутих предків»: [Марічка обзивалась на гру флояри, як] «самичка до дикого
голуба,— співанками. Вона знала їх безліч. Звідки вони з'явились — не могла б
розказати. Вони, здається, гойдалися з нею ще у колисці, хлюпались у купелі,
родились у її грудях, як сходять квітки самосійні по сіножатях, як смереки
ростуть у горах».
А Епітети, тавтологія;
Б порівняння, метафори;
В асонанс, алітерація;
Г інверсія, гіпербола.
3)
Допишіть речення.
Жанр
твору М. Коцюбинського «Intermezzo» —
...
4)
Дайте визначення «поезії в прозі».
Достатній
рівень
(Кожна
правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)
5)
Порівняйте образи Марічки та Палагни, героїнь повісті М. Коцюбинського «Тіні
забутих предків».
6)
Опишіть світогляд гуцулів, звичаї, традиції, зображені в повісті «Тіні забутих
предків».
Високий
рівень
(Правильна,
змістовна, цікава відповідь оцінюється в 4 бали.)
7)
Виконайте одне із завдань.
А
Напишіть твір «"Тіні забутих предків" М. Коцюбинського — гімн
коханню».
Б
Складіть тези до теми «Значення творчості М. Коцюбинського в українській та
загальноєвропейській літературі, новаторство письменника».
IV.
ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
V.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготуватися
до уроку за творчістю Лесі Українки. Індивідуальне завдання. Підготувати
повідомлення про С. Мержинського. |