Мета:
актуалізувати, узагальнити вивчене; виявити рівень знань, умінь та навичок з
метою контролю й корекції; розвивати пам'ять, образне, асоціативне мислення,
вміння висловлювати власні судження, співставляти, проводити паралелі з
реальним життям; виховувати кращі людські якості, любов до художнього слова.
Обладнання: тестові завдання у двох варіантах Теорія літератури: символізм, неореалізм, модернізм.
- ХІД УРОКУ -
І. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
II.
МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ
III. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
1. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
Учитель
також може використати видання: Паращич В. В. Українська література. 10 клас:
Комплексний зошит для контролю знань (для шкіл з російською мовою навчання).— X.:
Вид-во «Ранок»,
2010.
Виконання
учнями контрольної роботи.
Варіант
І
Початковий
та середній рівні
(Кожна
правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)
1) Миттєве і вічне, сенс життя, щастя людини — головні проблеми твору:
А «До моря» М. Вороного; Б «З журбою радість обнялась...» О. Олеся; В «Момент» В. Винниченка; Г «Земля» О. Кобилянської.
2) Визначте віршовий розмір поезії О. Олеся «О слово рідне!
Орле скутий!..»
О
слово рідне! Шум дерев! Музика зір блакитнооких, Шовковий спів степів широких,
Дніпра між ними левій рев...
3) Назвіть ознаки символізму.
4) Допишіть речення.
Відомий
романс на слова О. Олеся називається...
Достатній
рівень
(Кожна
правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)
5) Порівняйте образи Михайла та Сави, героїв повісті О. Кобилянської
«Земля», знайдіть у них спільне та відмінне.
6) Зробіть короткий ідейно-художній аналіз поезії М. Вороного
«Інфанта».
Високий
рівень
(Правильна,
змістовна, цікава відповідь оцінюється в 4 бали.)
7) Виконайте одне із завдань.
А
Розкрийте у творі-роздумі проблему людини й землі, порушену у творах
українських письменників (О. Кобилянської, В. Стефаника, П. Мирного та ін.).
Б
Висловіть власне судження про те, що таке щастя для героїв новели В. Винниченка
«Момент», інших персонажів творів української літератури та особисто для вас.
Варіант
II
Початковий
та середній рівні
(Кожна
правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)
1) У центрі якої поезії змальований
узагальнено-ідеалізований
жіночий
образ?
А «До моря» М. Вороного;
Б «Інфанта» М. Вороного;
В «Чари ночі» О. Олеся;
Г «З журбою радість обнялась...» О. Олеся.
2)
Визначте віршовий розмір поезії О. Олеся «Чари ночі».
Сміються,
плачуть солов'ї І б'ють піснями в груди: «Цілуй, цілуй, цілуй її,— Знов
молодість не буде!»
3)
Назвіть ознаки неореалізму.
4)
Допишіть речення.
Вірш
О. Олеся, побудований на протиставленні, антитезі, близькій до оксюморона...
Достатній
рівень
(Кожна
правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)
5)
Порівняйте образи Анни й Рахіри, героїнь повісті О. Кобилянської «Земля»,
знайдіть у них спільне та відмінне.
6)
Зробіть короткий ідейно-художній аналіз поезії М. Вороного «До моря».
Високий
рівень
(Правильна,
змістовна, цікава відповідь оцінюється в 4 бали.)
7)
Виконайте одне із завдань.
А
У творі-роздумі розкрийте проблему злочину і кару, порушену у творах
українських письменників (О. Кобилянської, Панаса Мирного та ін.).
Б
Висловіть власне судження про сенс життя для героїв новели В. Винниченка
«Момент», персонажів інших творів української літератури та для вас особисто.
Спрогнозуйте, як у подальшому складеться життя героїв новели В. Винниченка.
IV.
ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
V.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготуватися
до уроків з літератури рідного краю. |