Мета:
застосувавши засоби виразного читання, допомогти учням глибше усвідомити
ідейно-художні особливості твору, його красу; розвивати навички декламування
напам'ять, уміння висловлювати власні думки, дискутувати, проводити аналогії,
порівнювати зміст твору із сьогоденням; виховувати естетичний смак.
Обладнання:
портрет письменниці, видання твору, ілюстрації до нього.
Теорія
літератури: засоби виразного читання.
- ХІД УРОКУ -
I.
ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
II.
МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ
III. ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
1.
Робота в парах.
Повторення,
розповідь уривка напам'ять.
2.
Виразне читання.
(Учні
виразно читають уривки з драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня». Можна
провести конкурс на кращого читця із журі та визначенням переможців.)
3.
Завдання пошуково-дослідницького та проблемного характеру.
1)
Порівняйте фольклорно-міфологічні образи драми-феєрії Лесі Українки «Лісова
пісня» та повісті М. Коцюбинського «Тіні забутих предків».
2)
Проведіть диспут (окремо для хлопців і дівчат).
Для
хлопців. «У чому нешляхетність поведінки Лукаша стосовно Мавки?»
Для
дівчат. «Чи можна так безоглядно віддаватися своєму коханню?»
4.
Перегляд самостійно підготовлених інсценівок.
(Діалоги
Лукаша й Мавки, сварка матері Лукаша з Килиною, про Злидні, розмова Мавки з Русалкою
Польовою, з Лісовиком, з Перелесником або інше на вибір).
IV.
ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Інтерактивна
вправа «Мікрофон».
•
Продовжіть речення. «Найкращим читцем був (була)...»
«Мені
здалася цікавою думка, висловлена в дискусії...» «Мені запам'яталося...»
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Скласти
усний твір «Які проблеми природи, порушені в "Лісовій пісні",
актуальні й досі?». Підготуватися до бесіди з позаклас-ного читання.
Індивідуальне
завдання. Підготувати повідомлення «Проблеми охорони природи, життя людини в
гармонії з нею» (за твором Лесі Українки «Лісова пісня» та власними
спостереженнями). |