Мета: навчити створювати усні та письмові твори-роздуми, пов’язані з життєвим досвідом; виробляти вміння підпорядковувати висловлювання темі та основній думці, використовувати мовні засобі зв’язку речень в тексті; додержуватися абзаців; удосконалювати навички знаходити й виправляти недоліки та помилки в змісті, побудові й мовному оформленні власних висловлювань, спираючись на засвоєні знання; розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення, емоції, ерудицію; виховувати стійку громадянську позицію. Тип уроку:розвиток зв’язного мовлення.
ХІД УРОКУ
І. Актуалізація опорних знань 1. Назвіть основні типи мовлення. 2. Пригадайте, з яких складових частин складається роздум. ІІ. Оголошення теми та мети уроку, визначення мети учнями Як ви розумієте значення слова сім’я? Дайте йому визначення. III. Опрацювання нового матеріалу Слово вчителя. Твір-роздум — це зв’язний текст, що характеризує логічно послідовний (як доказ чи пояснення чогось) ряд думок, міркувань, висновків на певну тему. Характерною ознакою тексту-роздуму є перебування речень у відношеннях причини й наслідку (чи обґрунтування, пояснення думки, висловленої в іншому реченні). У творі-розповіді простежуються часові відношення, в творі-описі — просторові, а в творі-роздумі — причинно-наслідкові. Розгорнутий елементарний роздум найчастіше вживається в текстах наукового та ділового стилів. Стислий роздум використовується в художньому та розмовно-побутовому стилях.
IV. Написання твору на чернетках.
V. Зачитування творів.
VI. Написання творів у зошитах.
VII. Підсумок
VIII. Домашнє завдання. Скласти усний твір про власну сім’ю.
|