Мета:
повторити правила для учнiв; розширити уявлення учнiв про взаємодiю
людей у школi; розвивати толерантнiсть; виховувати культуру спiлкування
у школi.
Обладнання: правила для учнiв i—IV
класiв, «Правила ввiчливого школяра», Пам’ятка «Поведiнка в школi».
Хід уроку
1. Органiзація класу Вiдгадування загадки.
Спiває
дзвiнко й весело,
Дзвенить
на все село
Наш
металевий коник.
Ви
взнали, що це? (дзвоник)
— Куди кличе вас дзвоник? Кому i що вiн сповiщає?
—
IІ. Основна частина уроку
1. Читання вiрша Д.
Павличка Школа»
Наче
вулик — наша школа,
Вся
вона гуде, як рiй,
І
здається, що довкола
Розквiтають
квiти мрiй.
Бiгають,
смiються дiти,
Та лиш
дзвоник задзвенить —
Стане
тихо, нiби квiти,
Поховались
бджоли вмить.
2. Читання «Правил для
учнiв», коментування положень учнями i вчителем
Правила для учнiв
* Вчасно приходити на заняття.
* Бути охайно вдягненим, взутим, зачесаним.
* Сумлінно вчитися,
уважно слухати пояснення вчителя, виконувати всi його завдання.
* Допомагати товаришам, бути чесним i правдивим.
* Брати участь у корисних справах свого класу, школи.
* Оберiгати природу, берегги шкiльне майно, свою i чужі
речi.
* Зразково поводитися.
* Слухатися та поважати
батькiв, учителiв, виконувати їх вимоги та вимоги чергових учнiв.
3. Розповiдь учителя
—
Щодня до школи приходять учителi та учнi. У них спільне завдання —
зробити так, щоб усi хлопчики й дiвчатка стали справжнiми людьми:
розумними, працьовитими, освiченими i вихованими членами суспiльства.
Якщо у людей спiльна справа, якщо вони багато часу проводять разом i
перебувають у складних стосунках, то стають необхiдними такi норми
поведiнки, якi полегшують їхне спiлкування, їхню взаємодiю.
4. Ознайомлення з «Правилами ввiчливого школяра»
та їх обговорення
* Якщо ти зайшов до
класу, то обов’язково привiтайся з усiма, хто вже прийшов.
* Якщо
ти зустрiв у коридорi чи на вулицi свою вчительку, яка йде з кимось ще,
то вiтатися потрiбно з усiма.
* Хлопчик завжди пропустить дiвчинку вперед,
допоможе сiсти, донесе портфель.
* В їдальнi не поспiшай взяти щось першим. Поїв -
прибери за собою. Подякуй поварам.
* Будь чемним та люб’язним завжди i за будь-якi ситуацiї
.
* Зважай на бажання i настрiй однокласникiв.
* Вiдповiдально стався до своїх учнiвських обов’язкiв.
* Не перебивай того, хто говорить.
* Пiклуйся про вiдсутнiх.
5. Читання смiшинки «На уроцi математики»
Урок
математики. Дiти прочитали задачу. Розв’язали в зошитах. Сергiй
задивився в вiкно, а за задачу й не брався. Побачила це вчителька i, як
всi завершили, запитала у Сергiя:
— А в
тебе яка вiдповiдь?
Встав
хлопчина, глянув влiво, вправо. Хтось йому щось зашепотiв.
Сергiй
голосно промовив:
— Три
кiлограми капусти важать вiсiм кiлограмiв.
— Як ви
думаєте, чому Сергiй не змiг правильно вiдповiсти?
— Згадайте, яких ще правил потрiбно дотримуватися на
уроцi?
6. Розбирання ситуацiї
Як ти
вчиниш, якщо:
• урок почався, а ти запiзнився?
• ти тiльки на уроцi помiтив, що забув зошит вдома?
• ти зайшов до класу і побачив, що залишив на пiдлозi
бруднi слiди?
• ти став свiдком, коли старшокласники вимагають
грошi в твого однокласника?
•
черговий попросив тебе пiдняти папiрцi, які ти не кидав?
ІІІ. Підсумок години спілкування
- Чого навчилися на уроці?
- Що нового взяли для себе? |