Об’єкт праці: Виготовлення
посуду способом пап’є маше, його оздоблення Мета: Працювати
над декоративно-ужиткового мистецтва. Вчити працювати з папє маше,
вдосконалювати техніку. Розвивати фантазію, емоційно образне мислення.
Виховувати охайність, економність, любов і повагу до традицій нашого
народу. Обладнання: Зразки готових
виробів, таблиці, папір, клей , клейстер, ножиці,фарби, основу виробу.
Хід уроку І. Організаційний момент Дзвоник
всім нам дав наказ – До роботи швидше в клас. Попрацюєм всі
старанно, Щоб урок пройшов немарно. (перевірити наявність
необхідних матеріалів та інструмернів для роботи на уроці). ІІ.
Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності 1.
Як виготовляюсь папір? Для чого його використовують? 2. Які виду
паперу вам відомо? Сьогодні на уроці ми виготовлятимемо посуд, а
точніше тарілку. Скажіть, будь-ласка, що ви знаєте про посуд, для
чого він служить? ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку Пап’є
маше —паперова маса, змішаного з клейкими речовинами. У техніці пап’є
маше ви, діти, зможете виготовляти маски, ялинкові прикраси, персонажі
для лялькового театру, декоративного посуду. Для роботи з пап’є маше
використовують пористий папір, який легко промокає (обгортковий
газетний). Форму для пап’є маше виготовляють з з глини, пластиліну
або здійснюють обклеювання на готовій площині. Щоб легко відділяв папір
від форми , бажано зммастити її поверхню вазеліном або розчином мила. ІV.
Осмислення нового матеріалу Демонстрація зразків
виробів способом пап’є машеСьогодні ми виготовлятимемо декоративну
тарілку. За форму візьмемо готову тарілку. Нарвіть папір клаптиками і
розмочіть його. Змочіть форму вазеліном і нанесіть на нього перший
шар паперу змоченого у воді. Решта шарів паперу має бути мочена у
клейстері Для виготовлення клейстеру потрібно на 0,5 літр води — 3
столові ложки муки). Кожен наклеєний клаптик паперу наклеєний на форму,
щільно пригладьте, поряд наклейте інший клаптик так, щоб краї кожного
наступного трохи перекривали попередній. На заокруглених німцях тарілки
клаптики паперу беруть менші, слідкуйте щоб не утворювалися складки і
зморшки. Наклеєний папір має висохнути. Тримайте виріб у сухому, але не
жаркому місці, бо він може деформуватися. Висушений виріб зніміть з
форми, а якщо не знімається, то розріжте на дві половини. Коли вивалите
тарілку, потрібно склеїти половинки смужкою паперу. Підготовлену
поверхню покривають ґрунтом використовуючи водоемульсійну фарбу або
просіяну товчену крейду (зубний порошок). Змішайте з клейстером до
густої сметани. Після висихання ґрунту поверхню виробу відшліфуйте
шліфувальним папером. І Тарілку можна розфарбувати орнаментом або
наклеїти бісер. (оздоблення за бажанням) V. Самостійна
робота учнів Діти, перш ніж розпочати роботу по
виготовленні декоративної тарілки, ми маємо з вами повторити правила
техніки безпеки на уроці трудового навчання і інструментами, якими
користуватимемося - правила користуванням ножицями.
Правила користування ножицями.
1. Ножиці для ручної праці повинні мати заокруглені кінці. 2.
Клади ножиці так, щоб вони виступали за край робочого місця. 3. Не
працюй тупими ножицями і ножем, а також ножицями зі слабким кріпленням. 4.
У процесі різання уважно слідкуй за розміткою. 5. У процесі роботи
тримай матеріали пасивною рукою так, щоб пальці були осторонь від
гострого леза. 6. Не тримай ножиці кінцями вгору, не залишай у
розкритому вигляді. 7. Передавай ножиці товаришу лише в закритому
вигляді, тримаючи їх за робочу частину (кільцями вперед). 8. Не
розмахуй ножицями, під час різання не ходи, а також не підходь занадто
близько до того, хто ними працює. 9. Після роботи ножиці тримай
складеними, бажано в чохлі, так само як ніж.
— А
тепер, діти, ви можете розпочинати виготовляти тарілки способом пап’є
маше інструкційними картками. Фізкультхвиинка Раз – підняти руки
вгору, Два –нагнутися додолу, Не згинайте, діти, ноги, Як
торкаєтесь підлоги, Три, чотири – прямо стати, Будем знову
починати. Хто зуміє присідати І ногам роботу дати? Раз –
піднялись, два – присіли, Хай мужніє наше тіло. Хто втомився
присідати, Може вже відпочивати. Руки в боки, руки так, Руки
вгору, як вітряк
Закінчивши
розминку, діти сідають за свої робочі місця і продовжують роботу по
виготовленню тарілки. VІ. Підсумок уроку. —
Діти, давайте на ваш смак виберемо оригінальні та естетично виготовлені
вироби. Аналіз робіт, в чому їх естетичність і оригінальність
враховуючи при цьому думку школярів. Аналіз та оцінювання робіт
вчителем Прибирання робочого місця.
|