Т  И  Н  Е  Й  Д  Ж  Е  Р  Ы

Для тех, кто учится и учит


Главная Мой профиль Выход                      Вы вошли как Гость | Группа "Гости" | RSS
Суббота, 27.04.2024, 00:41:15
» МЕНЮ САЙТА
» ОТКРЫТЫЙ УРОК

 РУССКИЙ ЯЗЫК

РУССКАЯ ЛИТЕРАТУРА

НАЧАЛЬНАЯ ШКОЛА

УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК

ИНОСТРАННЫЕ ЯЗЫКИ

УКРАИНСКАЯ ЛИТЕРАТУРА

ЗАРУБЕЖНАЯ ЛИТЕРАТУРА

МАТЕМАТИКА

ИСТОРИЯ

ОБЩЕСТВОЗНАНИЕ

БИОЛОГИЯ

ГЕОГРАФИЯ

ФИЗИКА

АСТРОНОМИЯ

ИНФОРМАТИКА

ХИМИЯ

ОБЖ

ЭКОНОМИКА

ЭКОЛОГИЯ

ФИЗКУЛЬТУРА

ТЕХНОЛОГИЯ

МХК

МУЗЫКА

ИЗО

ПСИХОЛОГИЯ

КЛАССНОЕ РУКОВОДСТВО

ВНЕКЛАССНАЯ РАБОТА

АДМИНИСТРАЦИЯ ШКОЛЫ

» РУССКИЙ ЯЗЫК
МОНИТОРИНГ КАЧЕСТВА ЗНАНИЙ. 5 КЛАСС

ОРФОЭПИЯ

ЧАСТИ РЕЧИ


ТЕСТЫ В ФОРМАТЕ ОГЭ.
   5 КЛАСС


ПУНКТУАЦИЯ В ЗАДАНИЯХ И
  ОТВЕТАХ


САМОСТОЯТЕЛЬНЫЕ
  РАБОТЫ.10 КЛАСС


КРОССВОРДЫ ПО РУССКОМУ
  ЯЗЫКУ
» ЛИТЕРАТУРА
ВЕЛИЧАЙШИЕ КНИГИ ВСЕХ
  ВРЕМЕН И НАРОДОВ


КОРИФЕИ ЛИТЕРАТУРЫ

ЛИТЕРАТУРА В СХЕМАХ И
  ТАБЛИЦАХ


ТЕСТЫ ПО ЛИТЕРАТУРЕ

САМЫЕ ИЗВЕСТНЫЕ МИФЫ И
  ЛЕГЕНДЫ


КРОССВОРДЫ ПО ЛИТЕРАТУРЕ
» ИСТОРИЯ
» АНГЛИЙСКИЙ ЯЗЫК
ИНОСТРАННЫЕ ЯЗЫКИ.
  РАЗГОВОРНЫЕ ТЕМЫ


САМОСТОЯТЕЛЬНЫЕ РАБОТЫ
  ПО АНГЛИЙСКОМУ ЯЗЫКУ


ТЕСТЫ ПО ГРАММАТИКЕ
  АНГЛИЙСКОГО ЯЗЫКА


ТЕМАТИЧЕСКИЙ КОНТРОЛЬ.
  9 КЛАСС


ПОДГОТОВКА К ЕГЭ ПО
  АНГЛИЙСКОМУ ЯЗЫКУ


КРОССВОРДЫ ПО
  АНГЛИЙСКОМУ ЯЗЫКУ
» МАТЕМАТИКА - ЦАРИЦА НАУК
» БИОЛОГИЯ
» ГЕОГРАФИЯ
» ФИЗИКА
» Категории раздела
РУССКИЙ ЯЗЫК [380]
УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК [255]
ИНОСТРАННЫЕ ЯЗЫКИ [471]
РУССКАЯ ЛИТЕРАТУРА [699]
УКРАИНСКАЯ ЛИТЕРАТУРА [264]
ЗАРУБЕЖНАЯ ЛИТЕРАТУРА [190]
МАТЕМАТИКА [307]
ИСТОРИЯ [318]
ФИЗИКА [233]
БИОЛОГИЯ [341]
ХИМИЯ [262]
ГЕОГРАФИЯ [180]
АСТРОНОМИЯ [57]
ИНФОРМАТИКА [214]
О Б Ж [195]
ЭКОНОМИКА [98]
ЭКОЛОГИЯ [146]
ФИЗКУЛЬТУРА [257]
МУЗЫКА [172]
ИЗО [191]
НАЧАЛЬНАЯ ШКОЛА [638]
ТЕХНОЛОГИЯ [197]
ВНЕКЛАССНАЯ РАБОТА [371]
КЛАССНОЕ РУКОВОДСТВО [206]
АДМИНИСТРАЦИЯ ШКОЛЫ [134]
ПСИХОЛОГИЯ [69]
МХК [74]
ОБЩЕСТВОЗНАНИЕ [65]

РОДИННО-ПОБУТОВІ ПІСНІ. «ЗА ГОРОДОМ КАЧКИ ПЛИВУТЬ», «СВІТИ, СВІТИ, МІСЯЧЕНЬКУ», «ЛУГОМ ІДУ, КОНЯ ВЕДУ»
02.09.2011, 09:40:16
Мета: поглибити знання про особливості родинно-побутових пісень, проаналізувати тексти програмових творів, визначити їх мотиви, тематику, художньо-поетичні засоби; розвивати культуру зв'язного мов­лення, пам'ять, увагу, спостережливість, уміння виразно читати і виконувати пісні, висловлювати судження про їх зміст; виховувати повагу до ро­дини як осередку суспільства, давньої культурної спадщини свого народу.

Тип уроку:    комбінований.

Обладнання: міні-виставка «Фольклор слов'янських народів»;

тексти програмових пісень, їх грамзапис; дидактич­ний матеріал (тестові завдання, картки).

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Перевірка домашнього завдання

Проведення міні-конкурсу народної творчості «Найкращий ви­конавець». Учні виконують у музичному супроводженні народні пісні, які вивчили вдома.

Підведення підсумків, виявлення найкращих виконавців.

III. Актуалізація опорних знань

1. Літературно-музична вікторина «Пізнай пісню»

Учні, уважно слухаючи уривки пісень, повинні визначити їх назву:

• Щоб ті трави повсихали, що так рано цвіли, / Щоб ті люди щастя не мали, що нас розлучили. («Світи, світи, місяченьку, та й на мій перелаз»)

• Нема ж того козаченька, що я полюбила! / Ой немає коза­ченька поїхав на Десну... («Б кінці греблі шумлять верби, що я посадила»)

• Ой як впускала, / Той цілувала. / Як випускала, / Тяжко вздихала. («Сонце низенько»)

Не журися, дівчинонько, рута зелененька: / Цей покинув, другий буде, другий буде кращий. («Лугом іду, коня веду, роз­вивайся, луже» )

• Ой не хоче твоя мати / Мене, бідну знати, / Хоче собі бага­тую / Невістку шукати! («За городом качки пливуть»)

• «Нехай їде, нехай їде, / Нехай не вернеться, / Не дасть йому Гос­подь щастя, / Куди повернеться. («Цвіте терен, цвіте терен»)

• Ой очі, очі, очі дівочі, / Темні, як нічка, ясні, як день, / Ви ж мені, очі, вік вкоротили, / Де ж ви навчились зводить людей? («Місяць на небі, зіроньки сяють»)

• Вбогі дівки заміж ідуть / З чорними бровами, / А багаті дівки сидять / З кіньми та волами. («За городом качки пливуть»)

• Ой коли б я, козаченько, була багатенька, / Наплювала б я на тебе й на твого батенька. («Лугом іду, коня веду, розвивайся, луже» )

• Очі мої, очі мої, / Що ви наробили, / Що всі люди обминали, / А ви полюбили? («Цвіте терен, цвіте терен»)

• «Пісня та мила, пісня та люба — / Все про кохання, все про любов, / Як ми любились та й розійшлися, / Тепер зійшлися навіки знов. («Місяць на небі, зіроньки сяють»)

• Ти ж обіцяла / Мене любити, / Ні з ким не знатись / Для мене жити. («Сонце низенько»)

Примітка. За кожну правильну відповідь установлюється 1 бал.

2. Міні-дискусія «Від чого залежить щастя в родині»

Оголошення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

V. Основний зміст уроку

Б пісні те лиш живе, що життя дало...

І. Франко

Пісня душа моя, вона і серце звеселяє, і жалю завдає, і до помсти кличе Т. Шевченко

1. Вступне слово вчителя

Серед усіх видів українського фольклору найважливіше і найпочесніше місце належить пісенній творчості.

Народні пісні мають чудову здатність полонити людські серця, підносити настрій, окрилювати, надихати у праці, тамувати ду­шевні болі, множити сили в боротьбі. До пісні звертаються в най­різноманітніших життєвих ситуаціях. У ній повсякчас можна по­чути рідний серцю голос Батьківщини, вловити відлуння своїх найінтимніших почуттів та затаєних думок, золотий промінь на­дії, слово мудрої поради і тихої ласки. Тому й любимо свою пі­сенність, пишаємося нею перед світом.

«Народна творчість — це той ґрунт, на якому виростають і лі­тература, і музика, і образотворче мистецтво, без якого вони б за­сохли»,— зазначав М. Рильський у своїй статті «Краса і велич народної творчості».

2. Опрацювання ідейно-художнього змісту програмових соціально-побутових пісень

2.1. «За городом качки пливуть».

2.1.1. Виразне читання твору або прослуховування її виконання у грамзаписі.

2.1.2. Тема: зображення різної долі під час сватання бідних і ба­гатих дівчат.

2.1.3. Ідея: засудження соціальної нерівності, яка є перешкодою до щасливого подружнього життя, возвеличення справжньої дівочої краси.

2.1.4. Основна думка:

1) любов — почуття, на яке не повинні впливати гроші, матері­альний стан закоханих;

2) Нащо мені на подвір'ї / Воли та корови, / Як не буде в моїй хаті / Любої розмови!

2.1.5. Жанр: соціальна, родинно-побутова пісня, інтимна лірика.

2.1.6. Композиція.

Експозиція: Вбогі дівки заміж ідуть, / А багаті плачуть.

Зав'язка: Чи чула ти, дівчинонько, / Як я тебе кликав, / Че­рез твоє подвір'ячко / Сивим конем їхав?.

Кульмінація: Нащо мені на подвір'ї / Воли та корови, / Як не буде в моїй хаті / Любої розмови.

Розв'язка: Оце вдова своїй доні / Весілля справляє.

2.1.7. Художні особливості твору.

Протиставлення: «Вбогі дівки заміж ідуть, / А багаті пла­чуть. / Вбогі дівки заміж ідуть, / А багаті дівки сидять».

Повтори: «Вбогі дівки заміж ідуть», «А багаті...», «Нехай знають... »

Риторичне запитання: «Чи чула ти, дівчинонько?..».

Риторичні оклики: «Темна нічка — петрівочка — / Вийти бо­ялася!», «Бо я хлопець молоденький / Не зрадив нікого!», «Хоче собі багатую / Невістку шукати!», «Як не буде в моїй хаті / Лю­бої розмови!».

Епітет: «люба розмова».

Метафора: «скрипка витинає».

Звертання: «Чи чула ти, дівчинонько?», «Ой не бійся, ді­вчинонько...».

2.1.8. Обговорення змісту пісні. Бесіда за питаннями:

• Про що свідчить різна майбутня доля вбогих і багатих дівчат?

• З якою метою у пісні, описуючи дівчат, використано прийом контрасту? Наведіть приклад.

• Яким ви уявляєте хлопця? Чому, на ваш погляд, він обрав для одруження вбогу дівчину, а не багату?

• Як у пісні зазначається про порядність молодого? (Ой не бійся, дівчинонько, / Не бійся нічого, / Бо я хлопець молоденький, / Не зрадив нікого!)

• Що, на погляд дівчини, було перешкодою для одруження? (Ой не хоче твоя мати / Мене, бідну, знати, / Хоче собі ба­гатую / Невістку шукати!)

Яким було весілля молодих? (Ой десь гуде, ой десь грає, / Скрипка витинає: / Оце, вдова своїй доні / Весілля справляє)

• Чим пояснити щасливе закінчення твору? Чи можемо ми спо­діватися про подальше гарне подружнє життя молодих? Від­повідь вмотивуйте.

2.2. «Світи, світи, місяченьку, та й на мій перелаз».

2.2.1. Виконання пісні у музичному супроводі.

2.2.2. Тема: зображення страждань дівчини через те, що її зали­шив коханий заради іншої, висловлення проклять з приводу цього.

2.2.3. Ідея: засудження тієї, яка розлучила коханих.

2.2.4. Основна думка: Щоб ті трави повсихали, що так рано цвіли, / Щоб ті люди щастя не мали, що нас розлучили.

2.2.5. Жанр: родинно-побутова пісня, інтимна лірика.

2.2.6. Римування: паралельне.

2.2.7. Художні особливості твору.

Повтори: «Світи, світи...», «прийди, прийди...», «я бо до тебе», «щоб ті...», «мій миленький».

Звертання: «Світи, світи, місяченьку», «прийди, прийди, мій миленький», «я б з тобою мій міленький».

Контраст: «...сухі дуби цвіли зелені пов'яли».

2.2.8. Обговорення змісту твору. Бесіда за питаннями:

• З яким проханням звернулася дівчина до місяця і коханого? («Світи, світи, місяченьку, та й на мій перелаз, / Прийди, прийди, мій миленький, до мене хоч раз»)

• Чим зумовлене те, що хлопець відмовився прийти на поба­чення до дівчини? (Я до тебе більше не прийду, нехай хтось інший буде, / Єсть у мене друга дівчина, вона на мене жде)

• За яких умов, ставши птахом, героїня прилетіла б опівночі до хлопця і для чого? («Ой коли б я крила мала ще й солов'я очі, / Я б з тобою, мій миленький, розмову повела»)

• Чому дівчина прагне стати птахом?

Як розуміти фразу з твору: «...кохалися, як дуби цвіли»?

• Яким чином природа сприймала кохання, а потім розлучення молодят? Чим це зумовлено?

• Про що свідчить закінчення твору? Чи можна його вважати прокляттям? Чи здійсниться воно? Відповідь вмотивуйте.

2.3. «Лугом іду, коня веду,розвивайся, луже».

2.3.1. Виразне читання пісні.

2.3.2. Тема: розповідь про примхливого козака, який за велін­ням батьків хотів обрати для одруження виключно багату ді­вчину.

2.3.3. Ідея: засудження тих, хто в людині цінує не зовнішню і вну­трішню красу, а багатство; висміювання примхливості, жаги до збагачення, жадності.

2.3.4. Основна думка: Не журися, дівчинонько, рута зелененька, / Цей покинув, другий буде — ще ж ти молоденька!

2.3.5. Жанр: родинно-побутова пісня, інтимна лірика.

2.3.6. Римування: паралельне.

2.3.7. Композиція.

Пісня — це діалог між бідною дівчиною і вимогливим козаком.

Експозиція: Сватай мене, козаченьку, люблю тебе дуже.

Зав'язка: Ой коли б ти, дівчинонько, трошки багатенька.

Кульмінація: «Не журися, дівчинонько, рута зелененька... / Цей покинув, другий буде кращий».

Розв'язка: «Молодая дівчинонька та вже й заміж пішла... / Старий козак, як собака, й досі не женився».

2.3.8. Художні особливості.

Звертання: «...розвивайся, луже», «Сватай мене, козаче», «Ой коли б ти, дівчинонько...», «Ой коли б я, козаченьку, «Бо­дай же ти, козаченьку», «Бодай же ти, дівчинонько», «Не жу­рися, дівчинонько».

Повтори: «Ой коли б...», «Цей покинув, другий буде...», «Ста­рий козак, як собака».

Метафора: «Слава не пропала».

Епітет: «бита доріженька».

Порівняння: «Старий козак, як собака».

Зменшувально-пестливі слова: «козаченьку», «дівчинонько», «багатенька», «зелененька», «молоденька», «доріжечки».

2.3.9. Обговорення змісту пісні. Бесіда за питаннями:

• Чому дівчина першою виявила ініціативу залицятися до ко­зака?

• Що на думку козака, було основною вимогою для його одру­ження ? («Ой коли б ти, дівчинонько, трошки багатенька»)

• Якою була реакція молодої на промову козака щодо одру­ження ? («Ой коли б я, козаченько, була багатенька, / Наплю­вала б я на тебе й на твого батенька»)

• Чим хлопець не подобався дівчині? («То я б тебе, ледачого, й за харч не схотіла» )

Яку долю провіщали герої пісні одне одному? («Бодай же ти, дівчинонько, тоді заміж пішла, / Як край битої дороги рута-м'ята зійшла. Бодай же ти, козаченьку, тоді оженився, / Як у млині на камені кукіль уродився»)

• Кому з героїв твору надається перевага? Чим це зумовлено? Що про це зазначено у пісні? («Не журися, дівчинонько, рута зелененька, / Цей покинув, другий буде,ще ж ти моло­денька! / Цей покинув другий буде, другий буде кращий, / А цей буде у болоті над чортами старший»)

• Як склалася подальша доля молодих? («Молода дівчинонька та вже й заміж пішла. / Старий козак, як собака, й досі не женився»)

• Чому козак, який вчасно не одружився, порівнюється із со­бакою?

• Хто з героїв твору вам імпонує? Чим саме? Надайте розгор­нуту відповідь.

• Чому вчить вас ця пісня?

VI. Додатковий матеріал.

Народні прислів'я про парубків і дівчат

• У нас така приповедінка: де парубок, там і дівка.

• Поганий на вроду, та гарний на вдачу.

• Ще молоко на губах не обсохло, а він женитися задумав!

• Тоді він буде женитися, коли бики почнуть телитися!

• У дівчини стільки ласки, як на тихім ставу ряски.

• Горобець — молодець, а ластівка краща.

• Співай доню, дома, бо в людях наплачешся.

• Дівка, як верба: її не поливають, а вона росте.

Є у неї воли та корови, та немає з нею любої розмови!

• Рукавом сльози витирає, а очима на парубків зиркає.

• Як до роботи — дитина, як заміж — дівка.

• Вилилася вода, як дівоча ласка.

VII. Закріплення вивченого матеріалу

2. Робота на картках

Картка № 1

1. З чим, на ваш погляд, пов'язано те, що «миленький» став кохати іншу дівчину («Світи, світи, місяченьку, та й на мій перелаз»)? Наведіть переконливі аргументи з життя.

2. Доведіть, що в народі найбільше цінується не багатство мо­лодої, а її врода, краса, привабливість, працьовитість («За го­родом качки пливуть»). Відповідаючи, посилайтеся на факти з життя, змісту твору.

3. Неодружений старий козак («Лугом іду, коня веду, розви­вайся, луже») по вулицях ходив, наче: а) поранений птах; б) собака; в) привід; г) зацькований.

Картка № 2

1. Висловіть свої припущення щодо того, як склалася подальша доля героїв народної пісні «Лугом іду, коня веду, розвивайся, луже». Власну думку вмотивуйте.

2. Як ви вважаєте, хто повинен вирішувати подальшу долю мо­лодят: вони самі чи їх батьки («За городом качки пливуть»)? Відповідь обґрунтуйте.

3. Яке прокляття висловила зраджена коханим дівчина? Щоб повсихали ті:

а) квіти; б) дерева; в) річки; г) трави.

Картка № 3

1. На прикладі однієї з пісень доведіть, що вона є твором народ­ним і належить до родинно-побутового циклу. Свої міркування узагальніть.

2. Як ви вважаєте, чому молодий козак («Лугом іду, коня веду, розвивайся, луже») так і не одружився, будучи вже старим? Відповідь обґрунтуйте.

3. Найгучніший музичний інструмент, гру на якому можна було почути на весіллі:

а) гітара; б) арфа; в) флейта; г) скрипка.

VIII. Підсумок уроку

IX. Оголошення результатів навчальної діяльності

X. Домашнє завдання

Вивчити ще дві пісні (на вибір) напам'ять, дібрати цікавий матеріал про весільні обряди

Категория: УКРАИНСКАЯ ЛИТЕРАТУРА | Добавил: tineydgers | Теги: сучасний урок, методичні вказівки, мультімедійний урок, конспект урока, вчителю, українська література, презентация powerpoint, поурочне планування
Просмотров: 6920 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/1
» Поиск
» АСТРОНОМИЯ

УДИВИТЕЛЬНАЯ
  АСТРОНОМИЯ


ЗАГАДОЧНАЯ СОЛНЕЧНАЯ
  СИСТЕМА


АСТРОНОМИЯ В ВОПРОСАХ И
  ОТВЕТАХ


УДИВИТЕЛЬНАЯ
  КОСМОЛОГИЯ


КРОССВОРДЫ ПО АСТРОНОМИИ

» ИНФОРМАТИКА

ЗАНИМАТЕЛЬНАЯ
  ИНФОРМАТИКА


К УРОКАМ
  ИНФОРМАТИКИ


СПРАВОЧНИК ПО
  ИНФОРМАТИКЕ


ТЕСТЫ ПО ИНФОРМАТИКЕ

КРОССВОРДЫ ПО
  ИНФОРМАТИКЕ

» ОБЩЕСТВОЗНАНИЕ

РАБОЧИЕ МАТЕРИАЛЫ К
  УРОКАМ В 7 КЛАССЕ


ТЕСТЫ. 9 КЛАСС

САМОСТОЯТЕЛЬНЫЕ
  РАБОТЫ. 9 КЛАСС


КОНТРОЛЬНЫЕ РАБОТЫ В
  ФОРМАТЕ ЕГЭ


ШКОЛЬНЫЕ ОЛИМПИАДЫ
   ПО ОБЩЕСТВОВЕДЕНИЮ

» ХИМИЯ
» ОБЖ

ЧТО ДЕЛАТЬ ЕСЛИ ...

РЕКОРДЫ СТИХИИ

РАБОЧИЕ МАТЕРИАЛЫ К
  УРОКАМ ОБЖ В 11 КЛАССЕ


ПРОВЕРОЧНЫЕ РАБОТЫ ПО
  ОБЖ


ТЕСТЫ ПО ОБЖ. 10-11 КЛАССЫ

КРОССВОРДЫ ПО ОБЖ

» МХК И ИЗО

СОВРЕМЕННАЯ
  ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ИСКУССТВА


ВЕЛИКИЕ ТЕАТРЫ МИРА

САМЫЕ ИЗВЕСТНЫЕ
  ПАМЯТНИКИ


МУЗЕЕВ МИРА

ВЕЛИКИЕ СОКРОВИЩА МИРА

СОКРОВИЩА РОССИИ

ИЗО-СТУДИЯ

КРОССВОРДЫ ПО МХК

» ЕСТЕСТВОЗНАНИЕ

ЕСТЕСТВОЗНАНИЕ. БАЗОВЫЙ
  УРОВЕНЬ. 10 КЛАСС


УДИВИТЕЛЬНАЯ ИСТОРИЯ
  ЗЕМЛИ


ИСТОРИЯ ОСВОЕНИЯ ЗЕМЛИ

ВЕЛИЧАЙШИЕ
  АРХЕОЛОГИЧЕСКИЕ ОТКРЫТИЯ


УДИВИТЕЛЬНЫЕ ОТКРЫТИЯ
  УЧЕНЫХ


РАЗВИВАЮШИЕ ЭКСПЕРИМЕНТЫ
  И ОПЫТЫ ПО
  ЕСТЕСТВОЗНАНИЮ


САМЫЕ ИЗВЕСТНЫЕ
  НОБЕЛЕВСКИЕ ЛАУРЕАТЫ

» ГОТОВЫЕ СОЧИНЕНИЯ

РУССКИЙ ЯЗЫК

РУССКАЯ ЛИТЕРАТУРА

ЗАРУБЕЖНАЯ ЛИТЕРАТУРА
  (на русск.яз.)


УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК

УКРАИНСКАЯ ЛИТЕРАТУРА

ПРИКОЛЫ ИЗ СОЧИНЕНИЙ

» ПАТРИОТИЧЕСКОЕ ВОСПИТАНИЕ
» УЧИТЕЛЬСКАЯ
» МОСКВОВЕДЕНИЕ ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ

ЗНАКОМИМСЯ С МОСКВОЙ

СТАРАЯ ЛЕГЕНДА О
  МОСКОВИИ


ПРОГУЛКИ ПО
  ДОПЕТРОВСКОЙ МОСКВЕ


МОСКОВСКИЙ КРЕМЛЬ

БУЛЬВАРНОЕ КОЛЬЦО

» ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ОБО ВСЕМ НА СВЕТЕ
» ПОЗНАВАТЕЛЬНО И ЗАНИМАТЕЛЬНО

ДИКОВИНКИ СО ВСЕГО МИРА

УДИВИТЕЛЬНАЯ ЛОГИКА

ЗАНИМАТЕЛЬНАЯ
  ПСИХОЛОГИЯ


МИНЕРАЛЫ И ДРАГОЦЕННЫЕ
  КАМНИ


УДИВИТЕЛЬНАЯ АРХЕОЛОГИЯ

ДИВНАЯ ПАЛЕОНТОЛОГИЯ

» БЕСЕДА ПО ДУШАМ С ТИНЕЙДЖЕРАМИ

МЕЖДУ НАМИ ДЕВОЧКАМИ

МЕЖДУ НАМИ МАЛЬЧИКАМИ

НАС ЖДЕТ ЭКЗАМЕН

» Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
» Вход на сайт

» Друзья сайта
Copyright MyCorp © 2024 Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Каталог сайтов и статей iLinks.RU Каталог сайтов Bi0