Т  И  Н  Е  Й  Д  Ж  Е  Р  Ы

Для тех, кто учится и учит


Главная Мой профиль Выход                      Вы вошли как Гость | Группа "Гости" | RSS
Среда, 27.11.2024, 01:12:04
» МЕНЮ САЙТА
» ОТКРЫТЫЙ УРОК

 РУССКИЙ ЯЗЫК

РУССКАЯ ЛИТЕРАТУРА

НАЧАЛЬНАЯ ШКОЛА

УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК

ИНОСТРАННЫЕ ЯЗЫКИ

УКРАИНСКАЯ ЛИТЕРАТУРА

ЗАРУБЕЖНАЯ ЛИТЕРАТУРА

МАТЕМАТИКА

ИСТОРИЯ

ОБЩЕСТВОЗНАНИЕ

БИОЛОГИЯ

ГЕОГРАФИЯ

ФИЗИКА

АСТРОНОМИЯ

ИНФОРМАТИКА

ХИМИЯ

ОБЖ

ЭКОНОМИКА

ЭКОЛОГИЯ

ФИЗКУЛЬТУРА

ТЕХНОЛОГИЯ

МХК

МУЗЫКА

ИЗО

ПСИХОЛОГИЯ

КЛАССНОЕ РУКОВОДСТВО

ВНЕКЛАССНАЯ РАБОТА

АДМИНИСТРАЦИЯ ШКОЛЫ

» РУССКИЙ ЯЗЫК
МОНИТОРИНГ КАЧЕСТВА ЗНАНИЙ. 5 КЛАСС

ОРФОЭПИЯ

ЧАСТИ РЕЧИ


ТЕСТЫ В ФОРМАТЕ ОГЭ.
   5 КЛАСС


ПУНКТУАЦИЯ В ЗАДАНИЯХ И
  ОТВЕТАХ


САМОСТОЯТЕЛЬНЫЕ
  РАБОТЫ.10 КЛАСС


КРОССВОРДЫ ПО РУССКОМУ
  ЯЗЫКУ
» ЛИТЕРАТУРА
ВЕЛИЧАЙШИЕ КНИГИ ВСЕХ
  ВРЕМЕН И НАРОДОВ


КОРИФЕИ ЛИТЕРАТУРЫ

ЛИТЕРАТУРА В СХЕМАХ И
  ТАБЛИЦАХ


ТЕСТЫ ПО ЛИТЕРАТУРЕ

САМЫЕ ИЗВЕСТНЫЕ МИФЫ И
  ЛЕГЕНДЫ


КРОССВОРДЫ ПО ЛИТЕРАТУРЕ
» ИСТОРИЯ
» АНГЛИЙСКИЙ ЯЗЫК
ИНОСТРАННЫЕ ЯЗЫКИ.
  РАЗГОВОРНЫЕ ТЕМЫ


САМОСТОЯТЕЛЬНЫЕ РАБОТЫ
  ПО АНГЛИЙСКОМУ ЯЗЫКУ


ТЕСТЫ ПО ГРАММАТИКЕ
  АНГЛИЙСКОГО ЯЗЫКА


ТЕМАТИЧЕСКИЙ КОНТРОЛЬ.
  9 КЛАСС


ПОДГОТОВКА К ЕГЭ ПО
  АНГЛИЙСКОМУ ЯЗЫКУ


КРОССВОРДЫ ПО
  АНГЛИЙСКОМУ ЯЗЫКУ
» МАТЕМАТИКА - ЦАРИЦА НАУК
» БИОЛОГИЯ
» ГЕОГРАФИЯ
» ФИЗИКА
» Категории раздела
РУССКИЙ ЯЗЫК [380]
УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК [255]
ИНОСТРАННЫЕ ЯЗЫКИ [471]
РУССКАЯ ЛИТЕРАТУРА [699]
УКРАИНСКАЯ ЛИТЕРАТУРА [264]
ЗАРУБЕЖНАЯ ЛИТЕРАТУРА [164]
МАТЕМАТИКА [307]
ИСТОРИЯ [318]
ФИЗИКА [218]
БИОЛОГИЯ [341]
ХИМИЯ [262]
ГЕОГРАФИЯ [180]
АСТРОНОМИЯ [57]
ИНФОРМАТИКА [200]
О Б Ж [195]
ЭКОНОМИКА [98]
ЭКОЛОГИЯ [146]
ФИЗКУЛЬТУРА [257]
МУЗЫКА [172]
ИЗО [191]
НАЧАЛЬНАЯ ШКОЛА [638]
ТЕХНОЛОГИЯ [197]
ВНЕКЛАССНАЯ РАБОТА [371]
КЛАССНОЕ РУКОВОДСТВО [206]
АДМИНИСТРАЦИЯ ШКОЛЫ [134]
ПСИХОЛОГИЯ [69]
МХК [74]
ОБЩЕСТВОЗНАНИЕ [65]

Сумна казка про ВІЛ
10.12.2010, 21:26:22

Мета: Показати за допомогою художніх засобів дію ВІЛ-інфекції на імунну систему.

Завдання уроку:

 - Зобразити проникнення інфекції в організм і роботу захисної системи організму;

 - Зобразити руйнування захисної системи організму вірусом імунодефіциту.

Учителеві в нотатник

1.     Вежа — організм людини.

2.  Перший захисник — клітина імунної системи (клітина-кілер, макрофаг).

3.  Другий захисник — особлива клітина імунної системи (Т-клітина, або «клітина-поміч-ник» — клітина, яку атакує і в якій розмножується ВІЛ).

4.  Загарбник — хвороботворна бактерія або вірус.

5.  Новий загарбник — ВІЛ.

Матеріали для уроку

Робочі зошити. Матеріали, які відповідають обраному виду творчої роботи над казкою.

Підготовка до уроку                            

Прочитати матеріали уроку. Визначитися з видом творчої роботи дітей над змістом казки.

При потребі дайте завдання додому, наприклад: (1) прочитати казку і намалювати її персо­нажів, (2) зробити маску й костюм для певного персонажа і т. ін.

Хід уроку

Ι.Створення емоційного фону. (Взявшись за руки, діти стають в коло)

Ми візьмемось всі за руки

Веселіше стане нам

Ітепло своїх долоней

Друзям я своїм віддам

В цьому залі друзі всі (3 хлопка)

Ти і я і ми і ви (3 хлопка)

Ми одна сімя

ΙΙ. Енергізатор «Тонкий папір».

Скласти аркуш паперу навпіл, із закритими очима вирвати шматок паперу по лінії згину. Ще раз скласти аркуш навпіл, вирвати папір по лінії згину. Розгорнути аркуш. Продемонструвати всім результат.

Мета гри: показати, що ми всі різні, при виконанні одного завдання роботи виходять різні.

ΙΙΙ. Мозковий штурм.

а) Повторити правила мозкового штурму

- Приймаються будь-які відповіді на запитання вчителя.

- Критикувати чужі відповіді не можна.

- Робити зауваження кому-небудь не можна.

- Можна пропустити хід.

б) Завдання штурму: Чому люди інколи хворіють? (Іінфекція, бактерії, віруси.)

 ΙV. Лекція. Слухання казки дітьми.

-        Що таке ВІЛ? (Вірус імунодефіциту людини.)

-        В які клітини проникає ВІЛ? (В різні клітини людського організму)

-        Які клітини ВІЛ використовує для розмноження? (Клітини імунної системи)

-        Що таке імунітет? (Захисна система організму)

-        Чому ВІЛ не може існувати поза організмом? (Тому, що він руйнується)

-        Сьгодні ми продовжуємо говоримо про інфекції, а саме ВІЛ, цю хворобу відносять до інфекцій, якими заражається тільки людина. ВІЛ/СНІД, як і багато інших інфекцій, є захворюванням, що проявляється не відразу. Люди можуть виглядати зовсім здоровими й почуватися добре, але водночас становити небезпеку для оточуючих, як носії інфекції.

-         І сьогодні ми дізнаємося як ВІЛ потрапляє до організму людини, і що відбувається.

Читання казки.

          Запитання:

1.     Здогадалися, що таке вежа? (Правильна відповідь: тіло людини).

2.  Хто загарбники вежі? (Правильна відповідь: бактерії та віруси).

3.  Як звати нового загарбника? (Правильна відповідь: ВІЛ)

4.  Чому зруйнувалася вежа? (Правильна відповідь: захисники стали слабкі й не могли боротись із загарбниками).

V.  Кооперативне навчання.  Рольове моделювання:

- Сьогодні на уроці ми будемо гратися і малювати, щоб ви краще зрозуміли казку.

Об’єдную клас в 3 групи. Даю кожній групі великий аркуш паперу.

    Пропоную в групах обговорити, а потім намалювати:

                                вежу 1 - група,

                                загарбників 2 – група.

                                і захисників вежі 3 - група, як їх уявили діти.

    Захист малюнків.

    Відеоролик.

Рольове моделювання:

ГРА

    Розподіляю ролі пропорційно до кількості дітей в класі: 7 дітей —вежа, 3 дітей —загарб­ники, 1 дитина — новий загарбник ВІЛ, 3 дітей — захисники. Одягнути написи відповідного персонажа кожному учасникові гри.

    завдання гравців:

1.Завдання дітей, які зображають вежу, стати колом обличчям всередину, взявшися за руки.

        2.Завдання загарбників, розташованих зовні кола, увійти всередину. Для цього вони мають «розірвати коло» спеціальним жестом, наприклад поплескавши одного з чле­нів кола по плечі.

       3. Завдання захисників, розташованих усередині кола, «вбивати», тобто виводити за межі кола загарбників, які проникли до вежі.

Перший варіант гри — в коло проникає кілька загарбників, новий загарбник ВІЛ не бере участі в грі.

Правила першого варіанта гри:

1.     Перші захисники можуть вільно пересуватися всередині кола.

2.  Перший захисник зустрічає загарбника і «вбиває», тобто, взявши за руку, виводить із кола.

3. Потім перший захисник повертається в коло та «оживляє» когось із других захисни­ків, поплескавши його по плечі рукою.

4.  З моменту звільнення другий захисник дістає можливість пересуватися всередині кола і «вбивати» загарбників.

  Даю дітям досить часу, щоб декілька загарбників проникли в коло. Нехай діти побачать, як захисники виводять загарбників назовні, а кількість захисників подвоюється за рахунок приєднання до перших захисників других захисників.

• Запитання для дітей:

1.  Що відбувається з бактеріями та вірусами, коли вони проникають в тіло людини (Правильна відповідь: загарбників зустрічають захисники, вони перемагають загарбників).

2.Що відбувається із захистом тіла після того, як бактерії та віруси були «вбиті»? (Правильна відповідь: захисників стає більше, і їм легше боротись із загарбниками).

Другий варіант гри — в коло проникають усі загарбники, включно з ВІЛ. Правила другого варіанта гри:

1.     Всі захисники можуть вільно пересуватися всередині кола.

2.  Перший захисник, як і в першому варіанті гри, зустрічає загарбника і, взявши за руку. виводить із кола, а сам повертається в коло.

3.  Новий загарбник ВІЛ, увійшовши до кола, «вбиває» другого захисника, і узявши його за руку, виводить з кола, а сам повертається в коло.

4.  Дайте дітям час, щоб кілька загарбників та ВІЛ проникли в коло. Нехай діти побачать, як:

1.     Захисники виводять загарбників назовні.

2.  Загальна кількість захисників зменшується за рахунок вибування з кола других за­хисників.

3.  ВІЛ залишається всередині кола.

  Запитайте дітей:

1.     Що робить ВІЛ, коли він проникає в тіло людини? (Правильна відповідь: убиває других захисників).

2.  Що відбувається із захистом тіла від бактерій та вірусів після того, як в нього проникнув ВІЛ? (Правильна відповідь: захист слабшає, загарбники можуть перемогти перших захисників).

 

    За необхідності міняйте ролі дітей у грі, повторюйте гру, поки не доможетеся правильних відповідей дітей на всі запитання.

Висновки

    Людина надійно захищена від бактерій та вірусів.

    ВІЛ небезпечний тим, що руйнує захист людини.

VΙ. Проекти, підсумки уроку.

- А тепер давайте поглянемо що відбувається з клітиною коли в неі потрапляє ВІЛ.

Оцінка уроку.

1. - Що тобі найбільше сподобалось?

- Що тобі найменше сподобалось?

- Закінчи речення:

Я довідався(лась)____________________________________

Ще я хотів(ла) би довідатись__________________________

3. Намалюйте клоунові такий ротик, який відповідає твоєму настрою після уроку.

 

Додаток

Казка про ВІЛ

Посеред залитої сонячним промінням долини височіла струнка вежа. В ній було багато кімнат. Може, декілька сотень, а може, й тисяч - ніхто не рахував. Вся вежа була наповнена радістю, життям і сонячним світлом. У кожній кімнаті мешкали живі істоти дивовижної краси.

В одних кімнатах росли і духмяніли прекрасні квіти. В інших кімнатах- пурхали маленькі строкаті пташки й метелики. В третіх — хлюпалися рибки, переливаючись, немов коштовні камені.

 За стінами вежі жили її вороги. Якби їм дали волю, вони захопили б і зруйнували її. Оточивши вежу, вони вичікували слушної нагоди, коли можна буде напасти на неї. Щоб стати сильнішими, вороги  об'єднувалися в групи, кидалися на стіни вежі, прагнучи пробити їх. Іноді вони застосовували іншу тактику: тихенько нишпорили довкола вежі в пошуках найдрібнішої прихованої лазівки, кудою змогли б проникнути в неї.

Чудова вежа добре охоронялася. Біля кожних дверей і вікон стояли перші захисники, що стежили за тим, щоб загарбники не змогли проникнути до вежі. Коли загарбники збиралися в групи і нападали на стіни, щоб їх зруйнувати, перші захисники теж: об'єднувалися і підпирали стіни. Загарбникам нічого не залишалося робити, і доводилося відступати.

Якщо ж загарбники намагалися проникнути в найдрібніші отвори, перші захисники затикали щілини, затуляли вікна й двері своїми тілами і стояли так доти, поки загарбники не втомлювались і не відступали. Щороку загарбники багато разів намагалися проникнути до вежі. Але перші захисники були сильні, добре організовані й розумні. Вони щоразу відбивали атаки нападників, а прекрасна вежа та її мешканці залишалися в безпеці.

Правда, іноді загарбники виявлялися сильнішими й хитрішими від перших захисників і кільком із них все-таки вдавалося проникнути до вежі. Вони годинами, а то й днями нишпорили по коридорах і вривалися до кімнат, поїдаючи рибок, витоптуючи квіти, вбиваючи метеликів. Вони руйнували все прекрасне, що тільки могли, і мріяли зруйнувати всю вежу.

Проте всередині вежі ховалися їхні смертельні вороги, навіть сильніші, ніж: перші захисники вежі. Це були другі захисники, які керували першими захисниками. їхній штаб знаходився в самому центрі вежі. Другі захисники могли виявляти загарбників і передбачати, куди вони далі рушать, яким шляхом скористаються, до яких кімнат постараються проникнути.

Другі захисники посилали секретні повідомлення першим захисникам, наказуючи їм прибути до певних місць і там бути готовими до бою із загарбниками. Така взаємодія перших і других захисників протягом багатьох років росла і зміцнювалася, забезпечуючи вежі та ЇЇ прекрасним мешканцям повний захист.

Якось біля вежі з 'явився новий загарбник. Його звали ВІЛ. Він не був схожим на інших загарбників: не поїдав рибок, не рвав квітів, не ловив і не вбивав метеликів. Його метою було вбити других захисників.

Сталося так, що ВІЛу вдалося проникнути до вежі. Всі загарбники, що чекали довкола, зрозуміли, що нарешті у вежі не буде других захисників, які керують першими захисниками. З кожним роком других захисників ставало все менше і менше і загарбники, не зустрічаючи відсічі, легко проникали до вежі й безкарно руйнували її.
Категория: О Б Ж | Добавил: tineydgers | Теги: открытый урок, конспект урока, ОБЖ в школе, основы безопасной жизнедеятельности, педсовет, урок ОБЖ, поурочное планирование по ОБЖ
Просмотров: 991 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/1
» Поиск
» АСТРОНОМИЯ

УДИВИТЕЛЬНАЯ
  АСТРОНОМИЯ


ЗАГАДОЧНАЯ СОЛНЕЧНАЯ
  СИСТЕМА


АСТРОНОМИЯ В ВОПРОСАХ И
  ОТВЕТАХ


УДИВИТЕЛЬНАЯ
  КОСМОЛОГИЯ


КРОССВОРДЫ ПО АСТРОНОМИИ

» ИНФОРМАТИКА

ЗАНИМАТЕЛЬНАЯ
  ИНФОРМАТИКА


К УРОКАМ
  ИНФОРМАТИКИ


СПРАВОЧНИК ПО
  ИНФОРМАТИКЕ


ТЕСТЫ ПО ИНФОРМАТИКЕ

КРОССВОРДЫ ПО
  ИНФОРМАТИКЕ

» ОБЩЕСТВОЗНАНИЕ

РАБОЧИЕ МАТЕРИАЛЫ К
  УРОКАМ В 7 КЛАССЕ


ТЕСТЫ. 9 КЛАСС

САМОСТОЯТЕЛЬНЫЕ
  РАБОТЫ. 9 КЛАСС


КОНТРОЛЬНЫЕ РАБОТЫ В
  ФОРМАТЕ ЕГЭ


ШКОЛЬНЫЕ ОЛИМПИАДЫ
   ПО ОБЩЕСТВОВЕДЕНИЮ

» ХИМИЯ
» ОБЖ

ЧТО ДЕЛАТЬ ЕСЛИ ...

РЕКОРДЫ СТИХИИ

РАБОЧИЕ МАТЕРИАЛЫ К
  УРОКАМ ОБЖ В 11 КЛАССЕ


ПРОВЕРОЧНЫЕ РАБОТЫ ПО
  ОБЖ


ТЕСТЫ ПО ОБЖ. 10-11 КЛАССЫ

КРОССВОРДЫ ПО ОБЖ

» МХК И ИЗО

СОВРЕМЕННАЯ
  ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ИСКУССТВА


ВЕЛИКИЕ ТЕАТРЫ МИРА

САМЫЕ ИЗВЕСТНЫЕ
  ПАМЯТНИКИ


МУЗЕЕВ МИРА

ВЕЛИКИЕ СОКРОВИЩА МИРА

СОКРОВИЩА РОССИИ

ИЗО-СТУДИЯ

КРОССВОРДЫ ПО МХК

» ЕСТЕСТВОЗНАНИЕ

ЕСТЕСТВОЗНАНИЕ. БАЗОВЫЙ
  УРОВЕНЬ. 10 КЛАСС


УДИВИТЕЛЬНАЯ ИСТОРИЯ
  ЗЕМЛИ


ИСТОРИЯ ОСВОЕНИЯ ЗЕМЛИ

ВЕЛИЧАЙШИЕ
  АРХЕОЛОГИЧЕСКИЕ ОТКРЫТИЯ


УДИВИТЕЛЬНЫЕ ОТКРЫТИЯ
  УЧЕНЫХ


РАЗВИВАЮШИЕ ЭКСПЕРИМЕНТЫ
  И ОПЫТЫ ПО
  ЕСТЕСТВОЗНАНИЮ


САМЫЕ ИЗВЕСТНЫЕ
  НОБЕЛЕВСКИЕ ЛАУРЕАТЫ

» ГОТОВЫЕ СОЧИНЕНИЯ

РУССКИЙ ЯЗЫК

РУССКАЯ ЛИТЕРАТУРА

ЗАРУБЕЖНАЯ ЛИТЕРАТУРА
  (на русск.яз.)


УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК

УКРАИНСКАЯ ЛИТЕРАТУРА

ПРИКОЛЫ ИЗ СОЧИНЕНИЙ

» ПАТРИОТИЧЕСКОЕ ВОСПИТАНИЕ
» УЧИТЕЛЬСКАЯ
» МОСКВОВЕДЕНИЕ ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ

ЗНАКОМИМСЯ С МОСКВОЙ

СТАРАЯ ЛЕГЕНДА О
  МОСКОВИИ


ПРОГУЛКИ ПО
  ДОПЕТРОВСКОЙ МОСКВЕ


МОСКОВСКИЙ КРЕМЛЬ

БУЛЬВАРНОЕ КОЛЬЦО

» ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ОБО ВСЕМ НА СВЕТЕ
» ПОЗНАВАТЕЛЬНО И ЗАНИМАТЕЛЬНО

ДИКОВИНКИ СО ВСЕГО МИРА

УДИВИТЕЛЬНАЯ ЛОГИКА

ЗАНИМАТЕЛЬНАЯ
  ПСИХОЛОГИЯ


МИНЕРАЛЫ И ДРАГОЦЕННЫЕ
  КАМНИ


УДИВИТЕЛЬНАЯ АРХЕОЛОГИЯ

ДИВНАЯ ПАЛЕОНТОЛОГИЯ

» БЕСЕДА ПО ДУШАМ С ТИНЕЙДЖЕРАМИ

МЕЖДУ НАМИ ДЕВОЧКАМИ

МЕЖДУ НАМИ МАЛЬЧИКАМИ

НАС ЖДЕТ ЭКЗАМЕН

» Статистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0
» Вход на сайт

» Друзья сайта
Copyright MyCorp © 2024 Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Каталог сайтов и статей iLinks.RU Каталог сайтов Bi0