Розділ: Техніка і технологічні процеси
Тема заняття: Техніка. Загальні відомості про застосування комп’ютерної техніки у сучасних технологічних процесах.
Мета: Ознайомити учнів із відомостями про застосування комп’ютерної техніки у сучасних технологічних процесах на виробництві і в побуті; розвивати творче мислення , зацікавленість новітніми технологіями; виховувати повагу до людей, які розробляють їх.
Тип заняття: ННЗ Обладнання, матеріали, інструменти: мультимедійний клас, відео матеріали презентація.
Хід заняття:
І.Організація класу.
ІІ. Вступний етап:
1. Актуалізація чуттєвого досвіду і опорних знань.
1. Пригадайте, що називається автоматизацією виробництва.
2. З яких основних частин складається будь-яка технологічна машина?
3. Як розпізнати робота серед інших машин-автоматів?
4. Мотивація навчальної діяльності учнів. Кожна досвідчена сучасна людина повинна хоча б на початковому рівні розбиратися в питанні автоматизації та комп’ютерізації виробництва. Не виключено, що саме з цими питаннями буде пов’язана ваша майбутня професія.
2. Повідомлення теми, мети та завдань заняття.
ІІІ. Основна частина:
1. Вивчення нового матеріалу. Новітнім ступенем автоматизації виробничих процесів стала поява промислових роботів, які замінили людину на операціях завантаження і розвантаження, транспортування заготовок і деталей між верстатами, заміни інструментів на верстатах, контролю оброблених деталей та їх складування. На основі цього почалося створення гнучких виробничих систем, особливість яких полягає в тому, що вони можуть автоматично переналагоджувати всі об'єднані між собою засоби при переході від випуску одного виробу до іншого. Гнучка виробнича система (ГВС) - комплекс технологічного і допоміжного устаткування, пов'язаного єдиною системою автоматичного керування на основі електронної обчислювальної машини (комп'ютера) для виконання різних технологічних операцій при обробці групи або груп деталей. Гнучка технологія стає основною частиною автоматизованого виробництва. Такий комплекс включає в себе верстати із числовим програмним керуванням (ЧПК). Налагоджування верстата і зміна програми дії робота дають змогу переходити від виконання однієї технологічної операції до іншої. Інженерами-конструкторам, винахідниками ведуться розробки нових роботів, які могли б працювати в космосі, в розрідженому просторі, в умовах високих температур та радіації, в інших небезпечних для життя і здоров'я людини умовах,. Це дає можливість підняти рівень безпеки рівень в умовах з підвищеним ризиком. Автоматизація та комп'ютеризація технологічних процесів дають змогу виготовити більше якісної продукції з мінімальними затратами фізичної праці людини в умовах безпечної праці. Тому завданням будь-якого підприємства є його автоматизація та запровадження нових технологій виробництва
2. Первинне закріплення (осмислення та встановлення об’єктивних зв’язків і залежностей в новому матеріалі):
- Які особливості роботи гнучких виробничих систем?
- Яка роль автоматизації в сучасному виробництві?
- У чому відмінність та що спільного між повною та частковою автоматизацією?
- Яке основне завдання будь-якого підприємства?
ІV. Заключний інструктаж:
- підбиття підсумків уроку;
- аналіз порушень трудової дисципліни;
- мотивація виставлених оцінок.
V. Повідомлення теми та мети наступного заняття.
VІ. Домашнє завдання:
VІІ. Прибирання робочих місць, прибирання майстерні.
|