Т  И  Н  Е  Й  Д  Ж  Е  Р  Ы

Для тех, кто учится и учит


Главная Мой профиль Выход                      Вы вошли как Гость | Группа "Гости" | RSS
Четверг, 21.11.2024, 19:19:37
» МЕНЮ САЙТА
» ОТКРЫТЫЙ УРОК

 РУССКИЙ ЯЗЫК

РУССКАЯ ЛИТЕРАТУРА

НАЧАЛЬНАЯ ШКОЛА

УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК

ИНОСТРАННЫЕ ЯЗЫКИ

УКРАИНСКАЯ ЛИТЕРАТУРА

ЗАРУБЕЖНАЯ ЛИТЕРАТУРА

МАТЕМАТИКА

ИСТОРИЯ

ОБЩЕСТВОЗНАНИЕ

БИОЛОГИЯ

ГЕОГРАФИЯ

ФИЗИКА

АСТРОНОМИЯ

ИНФОРМАТИКА

ХИМИЯ

ОБЖ

ЭКОНОМИКА

ЭКОЛОГИЯ

ФИЗКУЛЬТУРА

ТЕХНОЛОГИЯ

МХК

МУЗЫКА

ИЗО

ПСИХОЛОГИЯ

КЛАССНОЕ РУКОВОДСТВО

ВНЕКЛАССНАЯ РАБОТА

АДМИНИСТРАЦИЯ ШКОЛЫ

» РУССКИЙ ЯЗЫК
МОНИТОРИНГ КАЧЕСТВА ЗНАНИЙ. 5 КЛАСС

ОРФОЭПИЯ

ЧАСТИ РЕЧИ


ТЕСТЫ В ФОРМАТЕ ОГЭ.
   5 КЛАСС


ПУНКТУАЦИЯ В ЗАДАНИЯХ И
  ОТВЕТАХ


САМОСТОЯТЕЛЬНЫЕ
  РАБОТЫ.10 КЛАСС


КРОССВОРДЫ ПО РУССКОМУ
  ЯЗЫКУ
» ЛИТЕРАТУРА
ВЕЛИЧАЙШИЕ КНИГИ ВСЕХ
  ВРЕМЕН И НАРОДОВ


КОРИФЕИ ЛИТЕРАТУРЫ

ЛИТЕРАТУРА В СХЕМАХ И
  ТАБЛИЦАХ


ТЕСТЫ ПО ЛИТЕРАТУРЕ

САМЫЕ ИЗВЕСТНЫЕ МИФЫ И
  ЛЕГЕНДЫ


КРОССВОРДЫ ПО ЛИТЕРАТУРЕ
» ИСТОРИЯ
» АНГЛИЙСКИЙ ЯЗЫК
ИНОСТРАННЫЕ ЯЗЫКИ.
  РАЗГОВОРНЫЕ ТЕМЫ


САМОСТОЯТЕЛЬНЫЕ РАБОТЫ
  ПО АНГЛИЙСКОМУ ЯЗЫКУ


ТЕСТЫ ПО ГРАММАТИКЕ
  АНГЛИЙСКОГО ЯЗЫКА


ТЕМАТИЧЕСКИЙ КОНТРОЛЬ.
  9 КЛАСС


ПОДГОТОВКА К ЕГЭ ПО
  АНГЛИЙСКОМУ ЯЗЫКУ


КРОССВОРДЫ ПО
  АНГЛИЙСКОМУ ЯЗЫКУ
» МАТЕМАТИКА - ЦАРИЦА НАУК
» БИОЛОГИЯ
» ГЕОГРАФИЯ
» ФИЗИКА
» Категории раздела
РУССКИЙ ЯЗЫК [380]
УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК [255]
ИНОСТРАННЫЕ ЯЗЫКИ [471]
РУССКАЯ ЛИТЕРАТУРА [699]
УКРАИНСКАЯ ЛИТЕРАТУРА [264]
ЗАРУБЕЖНАЯ ЛИТЕРАТУРА [164]
МАТЕМАТИКА [307]
ИСТОРИЯ [318]
ФИЗИКА [218]
БИОЛОГИЯ [341]
ХИМИЯ [262]
ГЕОГРАФИЯ [180]
АСТРОНОМИЯ [57]
ИНФОРМАТИКА [200]
О Б Ж [195]
ЭКОНОМИКА [98]
ЭКОЛОГИЯ [146]
ФИЗКУЛЬТУРА [257]
МУЗЫКА [172]
ИЗО [191]
НАЧАЛЬНАЯ ШКОЛА [638]
ТЕХНОЛОГИЯ [197]
ВНЕКЛАССНАЯ РАБОТА [371]
КЛАССНОЕ РУКОВОДСТВО [206]
АДМИНИСТРАЦИЯ ШКОЛЫ [134]
ПСИХОЛОГИЯ [69]
МХК [74]
ОБЩЕСТВОЗНАНИЕ [65]

ТЕМАТИЧНЕ ОЦІНЮВАННЯ З РОЗДІЛУ «ФОНЕТИКА. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ. ОРФОЕПІЯ»
26.04.2011, 20:22:35

Мета: перевірити рівень навчальних досягнень з розділу «Фонетика. Графіка. Орфографія. Орфоепія»; з'ясувати можливі недоліки в опануванні мовної теорії; удосконалити вмін­ня логічно мислити, порівнювати, узагальнювати, робити висновки.

Форма проведення тематичного оцінювання: виконання завдань тестово­го характеру.

Тип уроку:     урок оцінювання навчальних досягнень учнів.

ХІД УРОКУ

I.Організаційний момент

II. Повідомлення теми, мети й завдань уроку

III. Підготовча робота

Мотивація навчальної діяльності учнів. Ознайомлення із критеріями оцінювання тестових завдань. Проведення інструктажу щодо виконання завдань тестового характеру. Поділ учнів класу за варіантами.

IV. Виконання тестових завдань

 

Варіант 1

1. Знайти правильне твердження:

а) м'який знак не пишеться після ц у кінці слів іншомовного похо­дження;

б) голосних звуків в українській мові є шість, які можуть познача­тися десятьма буквами;

в) для позначення роздільної вимови звуків я, ю, є, ї в українській мові використовується апостроф;

г) в основі написання слова щавель лежить фонетичний принцип правопису.

2. Знайти помилкове твердження:

а) в основі написання слова дощ лежить історичний (традиційний) принцип правопису;

б) голосним не властиві такі особливості як твердість і м'якість;

в) м'який знак пишеться після л у групах -лц-, -лч-, які походять з -лк-;

г) шиплячі [ж], [ч], [ш] в українській мові вимовляються твердо.

3. Знайти рядок слів, у яких букв більше, ніж звуків:

а) сіль, піонерський, джміль, знання;

б) сімейка, будівля, дзвінок, щит;

в) щавель, мілина, гість, лялька;

г) січень, травень, здивуватись, суддя.

4. Знайти рядок слів, у яких букв менше, ніж звуків:

а) пояснити, тато, ряд, в'юн;

б) Юля, ясний, сім'я, реєстр;

в) квітка, буря, читання, море;

г) юрист, об'їзд, день, троє.

5. Знайти рядок слів, у яких буквосполучення дж, дз позначаються од­ним звуком:

а) підзолистий, гудзик, віджити;

б) джура, надземний, дзявк;

в) бджола, дзвоник, кукурудза;

г) підживитися, джинси, дзот.

6. Знайти рядок слів, у яких м'який знак і апостроф не вживаються:

а) підребер..я, бул..йон, ст..ожка, п..єса;

б) медв..яний, кур..йозний, жовч.., мен..ше;

в) матір..ю, черв..як, різ..бяр, Ман..чжурія;

г) п..ятизлотник, заход..те, дон..чин, скрин..ці.

7. Знайти рядки слів іншомовного походження, які написані з помил­ками:

а) піца, шасі, Руссо, мулла;

б) Андорра, інтермецо, журі, Вашинґтон;

в) Адігея, віла, Адріатіка, ф'юзеляж;

г) адютант, бруто, папє-маше, Брусель.

8. Знайти речення, у яких треба вжити у.

а) В (У) нього не розживешся і серед зими льоду (Нар. творчість).

б) Скоро заб'ється їжак (в)у своє кубло на (у)всю зиму (З календаря).

в) До весняного сонечна (в)(у)сю зиму просить їжак ( З календаря).

г) Навчання (у)(в) щасті прикрашає, а (у)(в) нещасті потішає.

д) Від спеки (у)(в)день ховається, а (в)(у)вечері від комарів.

9. Знайти рядок слів, у яких подвоєння приголосних відбувається вна­слідок подовження:

а) туманний, піддатися, рознісся, ссати;

б) стаття, спросоння, Ілля, життя;

в) колосся, знання, попідтинню, обличчя;

г) беззубий, навмання, військкомат, священний.

10. Знайти групу слів, у яких можливе чергування приголосних звуків при словозміні:

а) вухо, книга, берег, кошик;

б) деревина, плюскіт, мішок, небо;

в) нога, козак, султан, долоня;

г) шепіт, коса, жито, серце.

11. Знайти групу слів, у яких можливе чергування голосних:

а) писар, віл, воля, сік;

б) лазити, носити, замітати, слово;

в) ворона, тонкий, вихователь, вітер;

г) чотири, чіпляти, доба, вдома.

12. Знайти групи слів, які записані без орфографічних помилок:

а) кістлявий, тижневий, велетень, депозитний;

б) комендантський, зхопити, прималювати, пресісти;

в) верб'я, женьшень, священик, прізвище;

г) півяблука, устний, лехкий, козьба.

 

Варіант 2

1. Знайти правильне твердження:

а) шиплячі перед зубними змінюються на зубні;

б) в основі написання слова виїзний лежить морфологічний прин­цип правопису;

в) характерною ознакою мовних звуків є те, що вони сприймаються мовним апаратом;

г) у наголошеній позиції [е] вимовляється як [еи].

2. Знайти помилкове твердження:

а) фонема — одиниця найнижчого рівня мови;

б) букві акустичні особливосні не властиві;

в) [и] ніколи не вживається після твердих приголосних;

г) одна буква не може позначати різні звуки.

3. Знайти рядок слів, у яких букв більше, ніж звуків:

а) повір'я, щеня, доня;

б) ґудзик, больовий, Рафаель, ось;

в) тінь, стаття, дзвінок, сільський;

г) відсоток, епоха, майка, вікно.

4. Знайти рядок слів, у яких букв менше, ніж звуків:

а) полощуть, кузня, кожух, сміх;

б) в'ялість, робота, Україна, бій;

в) воїн, щоб, грає, Ярило;

г) щебінь, тиша, крутиться, легкий.

5. Знайти рядок слів, у яких буквосполучення дж, дз позначаються од­ним звуком:

а) дзюбати, підземний, підзорний;

б) Джин, дзінь, дзюдоїст;

в) дзуськи, піджилки, піджарений;

г) Джоуль, дзеркало, дзюркіт.

6. Знайти рядок слів, у яких м'який знак і апостроф не вживаються:

а) піч.., бур..як, мавп..ячий, весел..чин;

б) п..ята, р..са, тім..я, л..одовик;

в) Соловй..ов, зів..ялий, жен..жен.. , матір..ю;

г) р..ясно, моркв..яний, рибал..чин, ковз..кий.

7. Знайти рядки слів іншомовного походження, які написані з помил­ками:

а) аппарат, пана, барокко, сигнал;

б) дискусія, піца, бонна, Аппалачі;

в) жюрі, Чікаго, Адриатіка, ілюмінатор;

г) п'єса, бульйон, пенюар, імміграція.

8. Знайти речення, у яких треба вжити зі, зо.

а) Челядь над'їхала (з,зі,зо) степу (З газети).

б) У дитинстві завжди (з, зі,зо) мною була бабуся Орися (З журналу).

в) Не будуть жнива (з,зі,зо) доброго дива (Нар. творчість).

г) (З, зі, зо) поганої трави не буде доброго сіна (Нар. творчість).

9. Знайти рядок слів, у яких подвоєння відбувається внаслідок збігу на межі значущих частин слова:

а) юннат, заввідділом, деффак, віддалений;

б) Залісся, нужденний, змагання, відлуння;

в) узбережжя, ллється, розкішшю, відкриття;

г) зміний, оббити, розрісся, балконний.

10. Знайти групу слів, у яких можливе чергування приголосних звуків при словозміні:

а) щастя, кінь, свічка, аспірант;

б) жаль, козак, гігант, користь;

в) східці, сік, корінь, подяка;

г) рука, рік, капелюх, пшениця.

11. Знайти групу слів, у яких можливе чергування голосних:

а) річ, радість, пекти, бджола;

б) сім'я, затінок, стеля, брів;

в) сніг, піч, гора, зоря;

г) промінь, юність, ополонка, голуб.

12. Знайти групи слів, які записані без орфографічних помилок:

а) Арктіка, прирва, шістнадцять, щидрувальний;

б) Флорида, молодую, священний, щипці;

в) прекрутити, Лукянівка, превентивний;

г) динамо, цистера, сфотографувати, ралі.

Варіанти правильних відповідей до тестових завдань:

Номери завдань

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Варіант 1

а

в

а, г

б

в

б

в, г

а, б

б, в

а

б, г

а, в

Варіант 2

а

в, г

б, в

в

б, г

а, г

а, в

а, б

а, г

г

а, в

б, г

V!. Організований збір зошитів

V!!. Відповіді вчителя на питання учнів

VIII. Домашнє завдання

1. Повторити вивчений теоретичний матеріал.

2. Скласти кросворд, ребус чи шараду за вивченим матеріалом.
Категория: УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК | Добавил: tineydgers | Теги: для вчителя, українська мова, план-конспект уроку, Урок української мови, скачати безкоштовно, урок украинского языка, відкритий урок
Просмотров: 2602 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/1
» Поиск
» АСТРОНОМИЯ

УДИВИТЕЛЬНАЯ
  АСТРОНОМИЯ


ЗАГАДОЧНАЯ СОЛНЕЧНАЯ
  СИСТЕМА


АСТРОНОМИЯ В ВОПРОСАХ И
  ОТВЕТАХ


УДИВИТЕЛЬНАЯ
  КОСМОЛОГИЯ


КРОССВОРДЫ ПО АСТРОНОМИИ

» ИНФОРМАТИКА

ЗАНИМАТЕЛЬНАЯ
  ИНФОРМАТИКА


К УРОКАМ
  ИНФОРМАТИКИ


СПРАВОЧНИК ПО
  ИНФОРМАТИКЕ


ТЕСТЫ ПО ИНФОРМАТИКЕ

КРОССВОРДЫ ПО
  ИНФОРМАТИКЕ

» ОБЩЕСТВОЗНАНИЕ

РАБОЧИЕ МАТЕРИАЛЫ К
  УРОКАМ В 7 КЛАССЕ


ТЕСТЫ. 9 КЛАСС

САМОСТОЯТЕЛЬНЫЕ
  РАБОТЫ. 9 КЛАСС


КОНТРОЛЬНЫЕ РАБОТЫ В
  ФОРМАТЕ ЕГЭ


ШКОЛЬНЫЕ ОЛИМПИАДЫ
   ПО ОБЩЕСТВОВЕДЕНИЮ

» ХИМИЯ
» ОБЖ

ЧТО ДЕЛАТЬ ЕСЛИ ...

РЕКОРДЫ СТИХИИ

РАБОЧИЕ МАТЕРИАЛЫ К
  УРОКАМ ОБЖ В 11 КЛАССЕ


ПРОВЕРОЧНЫЕ РАБОТЫ ПО
  ОБЖ


ТЕСТЫ ПО ОБЖ. 10-11 КЛАССЫ

КРОССВОРДЫ ПО ОБЖ

» МХК И ИЗО

СОВРЕМЕННАЯ
  ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ИСКУССТВА


ВЕЛИКИЕ ТЕАТРЫ МИРА

САМЫЕ ИЗВЕСТНЫЕ
  ПАМЯТНИКИ


МУЗЕЕВ МИРА

ВЕЛИКИЕ СОКРОВИЩА МИРА

СОКРОВИЩА РОССИИ

ИЗО-СТУДИЯ

КРОССВОРДЫ ПО МХК

» ЕСТЕСТВОЗНАНИЕ

ЕСТЕСТВОЗНАНИЕ. БАЗОВЫЙ
  УРОВЕНЬ. 10 КЛАСС


УДИВИТЕЛЬНАЯ ИСТОРИЯ
  ЗЕМЛИ


ИСТОРИЯ ОСВОЕНИЯ ЗЕМЛИ

ВЕЛИЧАЙШИЕ
  АРХЕОЛОГИЧЕСКИЕ ОТКРЫТИЯ


УДИВИТЕЛЬНЫЕ ОТКРЫТИЯ
  УЧЕНЫХ


РАЗВИВАЮШИЕ ЭКСПЕРИМЕНТЫ
  И ОПЫТЫ ПО
  ЕСТЕСТВОЗНАНИЮ


САМЫЕ ИЗВЕСТНЫЕ
  НОБЕЛЕВСКИЕ ЛАУРЕАТЫ

» ГОТОВЫЕ СОЧИНЕНИЯ

РУССКИЙ ЯЗЫК

РУССКАЯ ЛИТЕРАТУРА

ЗАРУБЕЖНАЯ ЛИТЕРАТУРА
  (на русск.яз.)


УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК

УКРАИНСКАЯ ЛИТЕРАТУРА

ПРИКОЛЫ ИЗ СОЧИНЕНИЙ

» ПАТРИОТИЧЕСКОЕ ВОСПИТАНИЕ
» УЧИТЕЛЬСКАЯ
» МОСКВОВЕДЕНИЕ ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ

ЗНАКОМИМСЯ С МОСКВОЙ

СТАРАЯ ЛЕГЕНДА О
  МОСКОВИИ


ПРОГУЛКИ ПО
  ДОПЕТРОВСКОЙ МОСКВЕ


МОСКОВСКИЙ КРЕМЛЬ

БУЛЬВАРНОЕ КОЛЬЦО

» ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ОБО ВСЕМ НА СВЕТЕ
» ПОЗНАВАТЕЛЬНО И ЗАНИМАТЕЛЬНО

ДИКОВИНКИ СО ВСЕГО МИРА

УДИВИТЕЛЬНАЯ ЛОГИКА

ЗАНИМАТЕЛЬНАЯ
  ПСИХОЛОГИЯ


МИНЕРАЛЫ И ДРАГОЦЕННЫЕ
  КАМНИ


УДИВИТЕЛЬНАЯ АРХЕОЛОГИЯ

ДИВНАЯ ПАЛЕОНТОЛОГИЯ

» БЕСЕДА ПО ДУШАМ С ТИНЕЙДЖЕРАМИ

МЕЖДУ НАМИ ДЕВОЧКАМИ

МЕЖДУ НАМИ МАЛЬЧИКАМИ

НАС ЖДЕТ ЭКЗАМЕН

» Статистика

Онлайн всего: 13
Гостей: 13
Пользователей: 0
» Вход на сайт

» Друзья сайта
Copyright MyCorp © 2024 Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Каталог сайтов и статей iLinks.RU Каталог сайтов Bi0