Т  И  Н  Е  Й  Д  Ж  Е  Р  Ы

Для тех, кто учится и учит


Главная Мой профиль Выход                      Вы вошли как Гость | Группа "Гости" | RSS
Понедельник, 06.05.2024, 20:00:04
» МЕНЮ САЙТА
» ОТКРЫТЫЙ УРОК

 РУССКИЙ ЯЗЫК

РУССКАЯ ЛИТЕРАТУРА

НАЧАЛЬНАЯ ШКОЛА

УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК

ИНОСТРАННЫЕ ЯЗЫКИ

УКРАИНСКАЯ ЛИТЕРАТУРА

ЗАРУБЕЖНАЯ ЛИТЕРАТУРА

МАТЕМАТИКА

ИСТОРИЯ

ОБЩЕСТВОЗНАНИЕ

БИОЛОГИЯ

ГЕОГРАФИЯ

ФИЗИКА

АСТРОНОМИЯ

ИНФОРМАТИКА

ХИМИЯ

ОБЖ

ЭКОНОМИКА

ЭКОЛОГИЯ

ФИЗКУЛЬТУРА

ТЕХНОЛОГИЯ

МХК

МУЗЫКА

ИЗО

ПСИХОЛОГИЯ

КЛАССНОЕ РУКОВОДСТВО

ВНЕКЛАССНАЯ РАБОТА

АДМИНИСТРАЦИЯ ШКОЛЫ

» РУССКИЙ ЯЗЫК
МОНИТОРИНГ КАЧЕСТВА ЗНАНИЙ. 5 КЛАСС

ОРФОЭПИЯ

ЧАСТИ РЕЧИ


ТЕСТЫ В ФОРМАТЕ ОГЭ.
   5 КЛАСС


ПУНКТУАЦИЯ В ЗАДАНИЯХ И
  ОТВЕТАХ


САМОСТОЯТЕЛЬНЫЕ
  РАБОТЫ.10 КЛАСС


КРОССВОРДЫ ПО РУССКОМУ
  ЯЗЫКУ
» ЛИТЕРАТУРА
ВЕЛИЧАЙШИЕ КНИГИ ВСЕХ
  ВРЕМЕН И НАРОДОВ


КОРИФЕИ ЛИТЕРАТУРЫ

ЛИТЕРАТУРА В СХЕМАХ И
  ТАБЛИЦАХ


ТЕСТЫ ПО ЛИТЕРАТУРЕ

САМЫЕ ИЗВЕСТНЫЕ МИФЫ И
  ЛЕГЕНДЫ


КРОССВОРДЫ ПО ЛИТЕРАТУРЕ
» ИСТОРИЯ
» АНГЛИЙСКИЙ ЯЗЫК
ИНОСТРАННЫЕ ЯЗЫКИ.
  РАЗГОВОРНЫЕ ТЕМЫ


САМОСТОЯТЕЛЬНЫЕ РАБОТЫ
  ПО АНГЛИЙСКОМУ ЯЗЫКУ


ТЕСТЫ ПО ГРАММАТИКЕ
  АНГЛИЙСКОГО ЯЗЫКА


ТЕМАТИЧЕСКИЙ КОНТРОЛЬ.
  9 КЛАСС


ПОДГОТОВКА К ЕГЭ ПО
  АНГЛИЙСКОМУ ЯЗЫКУ


КРОССВОРДЫ ПО
  АНГЛИЙСКОМУ ЯЗЫКУ
» МАТЕМАТИКА - ЦАРИЦА НАУК
» БИОЛОГИЯ
» ГЕОГРАФИЯ
» ФИЗИКА
» Категории раздела
РУССКИЙ ЯЗЫК [380]
УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК [255]
ИНОСТРАННЫЕ ЯЗЫКИ [471]
РУССКАЯ ЛИТЕРАТУРА [699]
УКРАИНСКАЯ ЛИТЕРАТУРА [264]
ЗАРУБЕЖНАЯ ЛИТЕРАТУРА [190]
МАТЕМАТИКА [307]
ИСТОРИЯ [318]
ФИЗИКА [233]
БИОЛОГИЯ [341]
ХИМИЯ [262]
ГЕОГРАФИЯ [180]
АСТРОНОМИЯ [57]
ИНФОРМАТИКА [214]
О Б Ж [195]
ЭКОНОМИКА [98]
ЭКОЛОГИЯ [146]
ФИЗКУЛЬТУРА [257]
МУЗЫКА [172]
ИЗО [191]
НАЧАЛЬНАЯ ШКОЛА [638]
ТЕХНОЛОГИЯ [197]
ВНЕКЛАССНАЯ РАБОТА [371]
КЛАССНОЕ РУКОВОДСТВО [206]
АДМИНИСТРАЦИЯ ШКОЛЫ [134]
ПСИХОЛОГИЯ [69]
МХК [74]
ОБЩЕСТВОЗНАНИЕ [65]

Урок - засідання прес - клубу " Хто ви - Дон Кіхот Ломанчський? Зображення подвигів Дон Кіхота в романі"
17.05.2010, 10:32:13

Мета :показати подвійність натури Дон Кіхота, дати відповідь на проблемне запитання : "Хто ж він -просто божевільна людина чи шляхетний лицар?"; поглибити навички аналізу літературного образу, розвивати логічне мислення, усне зв'язне мовлення
учнів; виховувати високі моральні якості, навчати відстоювати свою власну думку.
Обладнання: тексти роману Сервантеса, фонозапис музики, ілюстрації до роману С. Бродського.

Ти, Дон Кіхоте, може біснуватий?
Що в тебе є? Печаль і далина.
Тобі не досить - просто існувати?
Ти хочеш побороти чаклуна?
Ліна Костенко
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Слово вчителя. Сьогодні у нас незвичайний урок, а засідання прес-клубу за романом М.Сервантеса "Дон Кіхот". Задача наша полягає в тому, щоб розкрити подвійність натури Д. Кіхота, дати відповідь на проблемне запитання : "Хто ж він - просто божевільна людина чи шляхетний лицар?"
Перш ніж відкрити засідання прес - клубу , згадаймо наші правила :
Логічно й лаконічно висловлювати думку Обов'язково наводити аргументи Не перебивати мовця Питання формулювати чітко.
2. Учень читає напам'ять "Баладу моїх ночей"
Л. Костенко ( в супроводі музичної композиції).
Ліна Костенко Балада моїх ночей


Коли земля в холодну ніч загилена
І вітер в зорях тягне горяка, -
У полі, між козацькими могилами,
мій Дон Кіхот шукає вітряка.
А той вітряк давно вхопили вхопини.
Пірнає в хмару місяць - дармовис.
І ніч глуха, і поле перекопане,
І в порожнечу поціляє спис.
А все довкола мертве, зачакловане,
І злий чаклун глузує поблизу.
Мої думки печальні, наче клоуни,
Що, сміючись, розмазують сльозу.
Куди ведеш мене, моя гордине?
З яких вершин позаторішній сніг?
Ти суньголов. Ти напропадиме.
Чи ти вже зовсім розуму одбіг!
Мій Дон Кіхоте, лицарю, чого-бо ти
Бредеш один по цій гіркій стезі?
Утюпкавсь кінь, і каші просять чоботи,
І вже вина немає в бордюзі.
Ти, Дон Кіхоте, може, біснуватий?
Що в тебе є? Печаль і далина.
Тобі не досить - просто існувати?
Ти хочеш побороти чаклуна?!
Он смерть твоя лулукає совою.
Розвісять сміх над пущами сичі.
А чи коли доточить хто собою
Твої незрячі подвиги вночі ?


3.Робота з епіграфом.
- Як характеризує образ героя Сервантеса сучасна українська поетеса Л. Костенко ?
- Які ваші перші враження від образу Д. Кіхота?
4. Учитель. Скільки існує роман Сервантеса, стільки точиться полеміка навколо його центрального образу. Серед критиків зустрічаються такі мислителі та митці, як Байрон, Гете і Гайне, Гюго і Тургенєв та багато інших.
Так фр. письменник В. Гюго, погоджуючись з критиками щодо таємного смислу роману, зізнався, що в глибині душі він все ж таки на боці Д. Кіхота, і підкреслював, що за сміхом Сервантеса криються сльози. І взагалі, сміх чи сльози викликає у вас доля Д. Кіхота? ( Діти поділені умовно на 2 групи : ЗА і ПРОТИ)
Учень - художник Сава Бродський. "Мені ніколи не було смішно навіть під час того найпершого читання, коли мене хвилювали значно більше ніж текст ілюстрації Доре у чудовому виданні, подарованому мені з нагоди закінчення 5 класу школи. Деякі мої друзі заходилися сміхом щоразу, коли цей дивний довгов'язий дідок потрапляв у халепу. Я не знав чому, але в мене клубок підступав до горла, і я відчував калатання його шляхетного серця. Я не міг хихикати там, де хотілося кричати та зупинити хамське знущання над безумним ідальго."

Учень Іван Тургенєв. Дон Кіхот увесь пройнятий відданістю ідеалу, для якого він готовий зазнавати усі можливі злигодні, жертвувати життям. Саме життя він цінує настільки , наскільки воно спроможне бути засобом для втілення ідеалу, для установлення істини та справедливості на землі. Жити для себе, піклуватися про себе Дон Кіхот вважав би ганебним. Він увесь живе у нестямі, для інших, для протидії ворожим людству силам - чаклунам, тобто гнобителям.
Учитель. Прихильники цієї точки зору, використовуючи текст, поясніть, чому саме такі почуття викликає герой М. Сервантеса ?
- Знайдіть і зачитайте портретний опис Д. Кіхота.
- Яким було улюблене його заняття ? ( Алонсо Кіхано надмірно захоплювався читанням лицарських романів. Він навіть збожеволів через них, і , щиро вірячи у правдивість описаного, вирішив стати мандрівним лицарем).
- А хто пояснить визначення Лицарський роман ? (один із жанрів середньовічної куртуазної літератури. Виник у період розквіту лицарства у Франції 12 ст. Основні мотиви -
безмежна сміливість, благородство. На І плані герой - лицар, який здійснює подвиги заради власної слави і возвеличення дами серця)
- Знайдіть і зачитайте слова з тексту про причину, що спонукала бідного ідальго до подорожі? (розд . І, ч.1 … поборювати всілякого роду кривду…, наражатися на різні небезпеки й біди, покрити ймення своє несмертною славою…)
- Перекажіть як герой збирався у похід?
- Як Алонсо Кіхано назвав свого коня ? (Росинант, тобто Перешкапа)
- Яке ім'я він обрав для себе? Чому? ( Д. Кіхот з Ламанчі, прагнув уславити свою батьківщину)
- Чому виникла необхідність у дамі у дамі серця? (Бо лицарі здійснювали свої подвиги для уславлення себе й імені дами серця)
- Доведіть словами з тексту, що подорож не можна було відкладати. (Р. ІІ, ч.1… Не хотів наш ідальго марно часу гаяти і здійснення своїх намірів не без рік одкладати, бо від того світові неабияка могла вчинитися шкода :скільки ще зла треба винищити, скільки беззаконня скасувати, скільки сваволі впинити , скільки повинностей виконати)
- Розкажіть як Д. Кіхота посвятили в лицарі? (Р.ІІІ)
- Як сприймали цю посвяту Д.Кіхот і ті , що були у корчмі ? (Д.Кіхот серйозно, для нього це дуже важлива подія, для інших - це лише незвична розвага, можливість поглузувати з дивака)
ІІ. Аналіз епізодів. "Бій з вітряками", "Пригода з левами", "Історія з пастушком".(Пародійне зображення лицарських подвигів)
- Що означає слово пародія ?(Пародія - один із жанрів худ. літ.,
Власне сатиричний чи гумористичний твір, в якому імітується творча манера письменника задля осміяння її як невідповідної новим мистецьким запитам)
-Чому Д. Кіхот вступив у бій з вітряками? (Бо вони здалися йому лихими велетнями)
- Перекажіть детально цей бій.
- Яким ви уявляєте Д. Кіхота під час цього бою?
- Чому Д. Кіхот напав на похоронну процесію ? Ч була в цьому потреба? (Ні, у результаті постраждали і лицар , і подорожні)
- Розкажіть про пригоду з левами.
- Як ви думаєте, чи слід було випускати каторжників?
- Чи покращив Д. Кіхот становище пастушка ?
ІІІ. Робота з ілюстраціями С. Бродського.
- Яким зображений на малюнках Д. Кіхот?
- У чому , на вашу думку, полягає майстерність художника? (Художник зображує не тільки вчинки, а й душевні переживання героя)
IV.Бесіда з елементами дискусії.
- Яким, на вашу думку, є результат подвигів Д. Кіхота? (Часто від подвигів страждає сам герой (бій з вітряками). Іноді результат нульовий (пригода з левами) або взагалі негативний (історія з пастушком, напад на похоронну процесію)
- Як люди ставляться до вчинків героя ? (Люди не сприймають вчинків Д. Кіхота, глузують з нього, вважають героя божевільним)
- Чому Д. Кіхот здивований тим, що люди, яким він зробив стільки добра, так погано повелися з ним ?
Учитель. Мета вчинків героя благородна, але шляхи досягнення її дивні, а часом навіть недоречні. Герой прагне добра, але не творить його. Бо для цього потрібні інші методи. Люди не розуміють Д. Кіхота.
V. Риси характеру. Із усього сказаного можна визначити основні риси характеру Д. Кіхота.
- Визначте основні риси характеру героя. (Д. Кіхот - романтик, сильний, хоробрий, відважний, чесний, безкорисливий. Але він ідеаліст, наївний, не знає життя, незважаючи на вік, не має життєвого досвіду. Та коли йдеться про звичайне, а не лицарське життя, схожий на мудреця)
Учитель. Ми бачимо на початку роману нашого героя щасливою людиною. Мета та завдання його значні та гуманні, йому необхідно усунути беззаконня , ліквідувати кривду. Звідси і відчуття радості, він потрібний світові. Своїм втручанням він намагається допомогти людям стати щасливими. Але на жаль, це тільки його мрія. А що ж насправді ?
Школяри - опоненти Д. Кіхота висловлюють свої думки про те, що :
І Учень. Ми бачимо на сторінках роману не тільки гуманну й шляхетну людину, а й навіженого з хворобливою уявою, що мріє про небувалу славу, не цікавлячись при цьому , який результат матимуть його вчинки.
ІІ Учень. Перед нами людина , котра повсякчас перебуває у конфлікті з дійсністю, ось чому його подвиги іноді не тільки не корисні, а й шкідливі, принаймні нікому не потрібні.
Учитель. Важко не погодитися з аргументами опонентів нашого героя. Д. Кіхот був переконаний, що можна лише одним списом та мечем у руках утвердити справедливість у світі трактирщиків і торгівців.
- А як ви вважаєте , чи мусить добро бути озброєним, уміти оборонятися, захищати свої ідеали …?
ІІІ Учень. Французький письменник Проспер Меріме спеціально вивчив іспанську, щоб прочитати "Дон Кіхота"в оригіналі, незважаючи на те, що дивними нам здаються вчинки та дії героя, ми йому співчуваємо, роман залишає відчуття доброти, і в ньому, на мою думку, повністю відсутні скепсис та цинізм. Мені здається, що лихо тому, хто ніколи не переймався хоча б деякими думками Дон Кіхота, хто ніколи не наражався на насмішки та удари долі за те, що намагався відновити справедливість.
Учитель. Давайте звернемося до експерта і дізнаємось у нього , що означає поняття "донкіхотство".
Учень - експерт . У 19 столітті виникає поняття "донкіхотство". Цим словом почали називати вчинки людини, яка прагне до якоїсь високої мети, та не усвідомлює неможливості її здійснення. Але цікаво, що поняття "донкіхотства" включає в себе повагу до людини та визнання її високої духовної сили.
Учитель. Хто ж ви - Дон Кіхот Ломанчський ?
У кожного з нас цей герой викликає різні емоції. Хтось захоплюється його мужністю та шляхетністю, а когось він просто дратує своїми наївними мріями та ідеями. Це не дивно - всі ми різні.
Задачою нашого прес - клубу було розкриття подвійності натури Д. Кіхота. Ми довели, що цей образ має і негативну і позитивну сторону. Але, хоч як би там було , нас вражає цей лицар і мудрець безмежною добротою та людяністю. І , можливо, доки існуватимуть такі диваки, готові пожертвувати собою заради ідеї, добро існуватиме на землі. Адже в народі кажуть : "Світ тримається на диваках !"
Підходить до завершення наше засідання, але ми продовжимо вивчати роман на наступному уроці.
Заключне слово вчителя .
Кто говорит, что умер Дон Кихот ?
Вы этому , пожалуйста, не верьте :
Он не подвластен времени и смерти.
Он в новый отправляется поход
VI.Оцінювання.
VII. Домашнє завдання. Підготувати матеріал для порівняльної характеристики образів Д. Кіхота та Санчо Панси. ( Прочитати розділи VII-X , XIX, XXI, XLII - XLIII, I ч.р.)

Категория: ЗАРУБЕЖНАЯ ЛИТЕРАТУРА | Добавил: tineydgers | Теги: иностранная литература, конспект урока, в помощь учителю, произведение, Роман, писатель, методическая помощь, зарубежная литеоатура
Просмотров: 1474 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/1
» Поиск
» АСТРОНОМИЯ

УДИВИТЕЛЬНАЯ
  АСТРОНОМИЯ


ЗАГАДОЧНАЯ СОЛНЕЧНАЯ
  СИСТЕМА


АСТРОНОМИЯ В ВОПРОСАХ И
  ОТВЕТАХ


УДИВИТЕЛЬНАЯ
  КОСМОЛОГИЯ


КРОССВОРДЫ ПО АСТРОНОМИИ

» ИНФОРМАТИКА

ЗАНИМАТЕЛЬНАЯ
  ИНФОРМАТИКА


К УРОКАМ
  ИНФОРМАТИКИ


СПРАВОЧНИК ПО
  ИНФОРМАТИКЕ


ТЕСТЫ ПО ИНФОРМАТИКЕ

КРОССВОРДЫ ПО
  ИНФОРМАТИКЕ

» ОБЩЕСТВОЗНАНИЕ

РАБОЧИЕ МАТЕРИАЛЫ К
  УРОКАМ В 7 КЛАССЕ


ТЕСТЫ. 9 КЛАСС

САМОСТОЯТЕЛЬНЫЕ
  РАБОТЫ. 9 КЛАСС


КОНТРОЛЬНЫЕ РАБОТЫ В
  ФОРМАТЕ ЕГЭ


ШКОЛЬНЫЕ ОЛИМПИАДЫ
   ПО ОБЩЕСТВОВЕДЕНИЮ

» ХИМИЯ
» ОБЖ

ЧТО ДЕЛАТЬ ЕСЛИ ...

РЕКОРДЫ СТИХИИ

РАБОЧИЕ МАТЕРИАЛЫ К
  УРОКАМ ОБЖ В 11 КЛАССЕ


ПРОВЕРОЧНЫЕ РАБОТЫ ПО
  ОБЖ


ТЕСТЫ ПО ОБЖ. 10-11 КЛАССЫ

КРОССВОРДЫ ПО ОБЖ

» МХК И ИЗО

СОВРЕМЕННАЯ
  ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ИСКУССТВА


ВЕЛИКИЕ ТЕАТРЫ МИРА

САМЫЕ ИЗВЕСТНЫЕ
  ПАМЯТНИКИ


МУЗЕЕВ МИРА

ВЕЛИКИЕ СОКРОВИЩА МИРА

СОКРОВИЩА РОССИИ

ИЗО-СТУДИЯ

КРОССВОРДЫ ПО МХК

» ЕСТЕСТВОЗНАНИЕ

ЕСТЕСТВОЗНАНИЕ. БАЗОВЫЙ
  УРОВЕНЬ. 10 КЛАСС


УДИВИТЕЛЬНАЯ ИСТОРИЯ
  ЗЕМЛИ


ИСТОРИЯ ОСВОЕНИЯ ЗЕМЛИ

ВЕЛИЧАЙШИЕ
  АРХЕОЛОГИЧЕСКИЕ ОТКРЫТИЯ


УДИВИТЕЛЬНЫЕ ОТКРЫТИЯ
  УЧЕНЫХ


РАЗВИВАЮШИЕ ЭКСПЕРИМЕНТЫ
  И ОПЫТЫ ПО
  ЕСТЕСТВОЗНАНИЮ


САМЫЕ ИЗВЕСТНЫЕ
  НОБЕЛЕВСКИЕ ЛАУРЕАТЫ

» ГОТОВЫЕ СОЧИНЕНИЯ

РУССКИЙ ЯЗЫК

РУССКАЯ ЛИТЕРАТУРА

ЗАРУБЕЖНАЯ ЛИТЕРАТУРА
  (на русск.яз.)


УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК

УКРАИНСКАЯ ЛИТЕРАТУРА

ПРИКОЛЫ ИЗ СОЧИНЕНИЙ

» ПАТРИОТИЧЕСКОЕ ВОСПИТАНИЕ
» УЧИТЕЛЬСКАЯ
» МОСКВОВЕДЕНИЕ ДЛЯ ШКОЛЬНИКОВ

ЗНАКОМИМСЯ С МОСКВОЙ

СТАРАЯ ЛЕГЕНДА О
  МОСКОВИИ


ПРОГУЛКИ ПО
  ДОПЕТРОВСКОЙ МОСКВЕ


МОСКОВСКИЙ КРЕМЛЬ

БУЛЬВАРНОЕ КОЛЬЦО

» ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ОБО ВСЕМ НА СВЕТЕ
» ПОЗНАВАТЕЛЬНО И ЗАНИМАТЕЛЬНО

ДИКОВИНКИ СО ВСЕГО МИРА

УДИВИТЕЛЬНАЯ ЛОГИКА

ЗАНИМАТЕЛЬНАЯ
  ПСИХОЛОГИЯ


МИНЕРАЛЫ И ДРАГОЦЕННЫЕ
  КАМНИ


УДИВИТЕЛЬНАЯ АРХЕОЛОГИЯ

ДИВНАЯ ПАЛЕОНТОЛОГИЯ

» БЕСЕДА ПО ДУШАМ С ТИНЕЙДЖЕРАМИ

МЕЖДУ НАМИ ДЕВОЧКАМИ

МЕЖДУ НАМИ МАЛЬЧИКАМИ

НАС ЖДЕТ ЭКЗАМЕН

» Статистика

Онлайн всего: 18
Гостей: 18
Пользователей: 0
» Вход на сайт

» Друзья сайта
Copyright MyCorp © 2024 Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru Каталог сайтов и статей iLinks.RU Каталог сайтов Bi0